Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Członkowie Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej zostali finalistami konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej

 

26 lutego 2020 r.

 

Goławski&Szczepański.jpg

Członkowie Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego zostali finalistami konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej - Orbit Your Thesis! Jakub Szczepański, Jakub Goławski i Karol Marciniak należą do międzyuczelnianego zespołu Plan A.


Wraz z koleżankami i kolegami z Politechniki Gdańskiej, Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu opracowali propozycję eksperymentu, który chcą przeprowadzić na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Projekt na tyle spodobał się Europejskiej Agencji Kosmicznej, że zespół Planu A został zaproszony do siedziby Agencji by szerzej  przedstawić zamysł.
 

Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej działające na Collegium Medicum UZ nie pierwszy raz prowadzi innowacyjne badania na europejską skalę. W ubiegłym roku projekt ANTARES dołączył do grona finalistów prestiżowego konkursu Rexus/Bexus również organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. Dodatkowo KN Medycyny Kosmicznej we własnym zakresie prowadzi projekt badawczy PROCJON a także finalizuje przygotowania do własnej misji stratosferycznej z wykorzystaniem specjalnej gondoli opracowanej przez studentów z Politechniki Gdańskiej.


W roku 2017 członkowie tego koła zorganizowali pierwszą konferencję organizowaną przez studentów kierunku lekarskiego naszej uczelni a 2018 i 2019 byli autorami Space Medicine EXPO. Aktualnie nasi studenci wraz ze swoimi partnerami naukowymi z Wrocławia i Gdańska przygotowują się do prezentacji przed ekspertami Europejskiej Agencji Kosmicznej!

 

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT