Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Daję przykład – badam piersi - bezpłatne badania mammograficzne

17 lutego 2017 r.

 

logo - zdrowe lubuskie.jpg

 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego organizuje akcję promująca profilaktykę raka piersi wśród Lubuszanek. Zachorowalność na raka piersi w naszym województwie jest ciągle zbyt wysoka, z bezpłatnych badań profilaktycznych korzysta niewystarczająca liczba osób.  Dlatego też w celu ułatwienia dostępu do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, we wtorek 28 lutego br. w godz. 9.00 –15.00 na parkingu przed Urzędem Marszałkowski przy ul. Podgórnej 7 zaparkuje nowoczesny mammobus, w którym zorganizowana zostanie akcja „Daję przykład – badam piersi.”


Dzięki temu działaniu panie będą miały okazję do poszerzenia wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej, a także do praktycznego zadbania o swoje zdrowie. Badanie skierowane jest do kobiet w wieku 50-69 lat.


Z przyczyn organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy na badanie w tym dniu (pod numerem tel. 68 452 77 b94 lub 68 452 78 07, NS ZOZ Diagnostyk).

 

Wykrycie nowotworu w pierwszym stadium jego rozwoju daje szansę całkowitego wyleczenia, dlatego warto już dziś wykonać badanie, by cieszyć się dobrym zdrowiem.


 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT