Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Debiutancka powieść absolwentki UZ w pierwszej dziesiątce TOP Empik!

 

6 lipca 2021 r.

 

 

WYSOCZAŃSKA_Barbara.jpg

Plakat dot. spotkania autorskiego z Barbarą Wysoczańską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską, absolwentką kierunku historia na Uniwersytecie Zielonogórskim, która wydała swoją debiutancką powieść pt. Narzeczona nazisty". Pozycja jest już w pierwszej dziesiątce TOP Empiku najlepiej sprzedających się książek!

 

Spotkanie odbędzie się w piątek, 16 lipca o godz. 17.00 w Ogrodzie Sztuki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli przy ul. Bankowej 3. Wstęp wolny.

 

 

Barbara Wysoczańska urodziła się w Nowej Soli w 1980 roku, obecnie mieszkanka Zielonej Góry. Jest mamą dwóch córek. Historykiem z pasji i wykształcenia, miłośniczką dobrej literatury, muzyki i kina. Kocha ludzi i życie. Od trzynastu lat pracuje w branży jubilerskiej.
Narzeczona nazisty jest jej pierwszą, debiutancką powieścią z gatunku historyczno –obyczajowych.

 

 

 

Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia?

 

Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie?

 

Jest koniec sierpnia 1938 roku. Polka Hania Wolińska, na co dzień studentka germanistyki, jest damą do towarzystwa zamożnej niemieckiej hrabiny. Poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richter. W młodych rodzi się wzajemna fascynacja. W rodzinnej posiadłości von Richterów w Monachium, Polka naocznie styka się z hitlerowskim fanatyzmem, który ogarnia całe Niemcy.

Na tle rosnącego w siłę nazizmu i niechybnej wojny w Europie, Hania i Johann zakochują się w sobie. Dziewczyna wkracza na niemieckie salony jako narzeczona hrabiego i poznaje najwyższych rangą przywódców III Rzeszy. Równocześnie zostaje zwerbowana przez polskie władze do przekazywania tajnych planów Hitlera dotyczących Polski i Europy…

Z czasem oboje zostają zmuszeni stoczyć moralną walkę o miłość, stojąc po obu stronach barykady.

 

„Przepiękna, cudowna, idealna. Jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam. To będzie największe odkrycie tego roku!”

Justyna Chaber / ONA CZYTA

 

„Genialna. Powieść dla fanów Słowika Kristin Hannah. Ta historia pochłonie cię bez reszty. Nigdy jej nie zapomnisz.”

Magda Sobczak, Radio Pogoda

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT