Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Depresja – choroba XXI wieku - relacja

16 kwietnia 2019 r.

depresja plakat.jpg

Wydarzenie „Depresja – choroba XXI wieku” zostało zorganizowane 8 kwietnia przez Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii (PSSiAP) oddział w Zielonej Górze, Uniwersytet Zielonogórski oraz Parlament Studencki. Składały się nań ogólnopolska konferencja naukowa „Depresja – choroba XXI wieku” oraz zajęcia warsztatowe przeznaczone dla studentów psychologii.


Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony psychoterapeutów, psychiatrów, psychologów, pedagogów, studentów psychologii, ale również wśród osób niezwiązanych zawodowo z problematyką depresji. Tak liczny udział słuchaczy świadczy o tym, jak ważna tematyka została poruszona. Uczestnicy, którzy na co dzień nie mają doświadczenia z tą chorobą podkreślali, że dzięki konferencji dowiedzieli się, jak nie będąc specjalistami, mogą pomóc oraz okazać wsparcie osobie cierpiącej na depresję.


Osiągnięty efekt pokazuje również jak dobrze zorganizowani są zielonogórscy studenci psychologii, mimo że kierunek na UZ został otworzony stosunkowo niedawno.


Uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji: „Depresja jako jednostka chorobowa – ujęcie psychiatryczne”dra n. med. Władysława Sterny; „Doświadczenie depresji – ujęcie fenomenologiczne”dr Anny Mróz; „Depresja? Przecież to nic wielkiego”Natalii Sługockiej; „W parze z depresją”dr Doroty Niewiedział oraz „Uwikłana rodzina. W jaki sposób może pomagać osobie chorej na depresję?”dra Andrzeja Śliwerskiego.


Studenci psychologii wzięli udział w dwóch warsztatach: „Depresja jako przeznaczenie, czyli depresyjne zaburzenie osobowości”, które poprowadziła dr Barbara Czardybon oraz „Przeszłość z perspektywy przyszłości – systemowe ujęcie depresji”, które poprowadził Konrad Opaliński.


Więcej zdjęć z konferencji znajduje się na stronie PSSiAPu pod adresem: https://www.facebook.com/pg/PSSiAP-Zielona-G%C3%B3ra-750343441974814/photos/?tab=album&album_id=849089565433534 .


Fot. Natalia Sługocka
 

depresja - tłum.JPG depresja dr Anna Mróz.JPG depresja dr Dorota Niewiedział.JPG
Temat konferencji przyciągnął wielu słuchaczy. Wykład dr Anny Mróz. Wykład dr Doroty Niewiedział.
depresja dr Andrzej Śliwerski.JPG depresja warsztaty.jpg depresja warsztaty 1.jpg
Wykład dra Andrzeja Śliwerskiego. Warsztaty z dr Barbarą Czardybon (w czerwonej bluzce). Warsztaty z Konradem Opalińskim (pierwszy z prawej).
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT