Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Deutsch na lUZie – zaprasza Instytut Filologii Germańskiej

13 kwietnia 2015 r.

 

Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza 16 kwietnia 2015 r. (czwartek) na kolejne spotkanie z cyklu  Deutsch na lUZie. Tym razem również odbędą się dwa wykłady.

 

Dr Tadeusz Zuchewicz wygłosi wykład na temat Czy „schadenfreude” to jest dobry „szlagwort”? Czyli ile niemieckiego jest w języku polskim?, a dr Wolfgang Brylla będzie mówił o Chłopcach metalowcach. Dlaczego trzeba znać niemiecki metal.

 

Początek wykładów o godz. 13.00. Odbędą się one w sali wykładowej Biblioteki Uniwersyteckiej przy al. Wojska Polskiego 71 i w Auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69.

 

Wykłady zyskały ogromne uznanie młodzieży i nauczycieli. Tym razem na zaplanowane 100 miejsc zgłosiło się już 250 uczniów. Około 100-osobowa grupa młodzieży przyjedzie z Gorzowa Wlkp.

 

 

Deutsch na lUZie to seria konwersatoriów prowadzonych w polsko-niemieckim dwugłosie, dedykowanych w szczególności uczniom liceów i techników, których celem jest pogłębienie wiedzy o języku i szeroko pojętej kulturze naszego zachodniego sąsiada.

 

Zaproponowane przez pracowników Instytutu Filologii Germańskiej UZ tematy dotykają problemów bieżących, niekiedy mając za zadanie w przystępny i atrakcyjny sposób przekazać pewną wiedzę, a innym razem bawiąc się możliwościami języka niemieckiego. Spotkania odbywają się w postaci bloków (2 seminaria po 45 minut), poświęconych każdorazowo dwóm odmiennym tematom.  

 

Ze względów organizacyjnych przyjmowane jest wcześniejsze telefoniczne lub mailowe zgłoszenie.

 

Następne spotkanie z cyklu Deutsch na lUZie zaplanowano na 14 maja.

 

 

Deutsh na lUZie 2015_04_OK_druk.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT