Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dni Kultury Słowian Wschodnich na UZ

Dni Kultury Słowian Wschodnich.jpg

23 marca 2016 r.

 

 

Koło Naukowe Rusycystów zaprasza na XII edycję Dni Kultury Słowian Wschodnich, które odbędą się w dniach 12 i 13 kwietnia br., na campusie B, w budynku A20, przy al. Wojska Polskiego 71a.

 

We wtorek 12 kwietnia o godz. 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie Dni Kultury Słowian Wschodnich. Zostanie także rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kijów, Mińsk lub Moskwa widziane oczami licealistów". W Dniach wezmą udział uczniowie I LO im. Bolesława Prusa w Żarach. Natomiast o godz. 16.00 rozpocznie się projekcja filmów krótkometrażowych w języku rosyjskim.

 


W środę 13 kwietnia na godz. 9.30 zapowiedziały się dzieci z przedszkola nr 34 w Zielonej Górze. Pół godziny później pojawią się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim. O godz. 21.00 w studenckim klubie „Wyspa” rozpocznie się impreza zorganizowana przez Koło Naukowe Rusycystów.

 


Zarówno we wtorek 12.04, jak i w środę 13.04 w godz. 10.00 – 14.00 będzie można spróbować przysmaków kuchni białoruskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

 


Ponadto w Dniach Kultury Słowian Wschodnich będzie można obejrzeć: zdjęcia dokumentujące pobyt studentów UZ w Sankt Petersburgu i w Witebsku, wystawy – „Rosyjscy nobliści”, „Rosyjska kolej w miniaturze”, a także wziąć udział w kiermaszu książek.

 

 

Serdecznie zapraszamy.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT