Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dr hab. inż. Remigiusz Wiśniewski, prof. UZ z WIEA edytorem miesiąca czasopisma IEEE Access

23 lipca 2019 r.

2019.07_Remigiusz_Wiśniewski.jpg


Czasopismo IEEE Access wybrało dr hab. inż. Remigiusza Wiśniewskiego, prof. UZ z Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ edytorem miesiąca!


IEEE to największa na świecie profesjonalna organizacja zajmująca się rozwojem technologii dla dobra ludzkości. IEEE Access to prestiżowe, multidyscyplinarne czasopismo naukowe, znajdujące się m.in. na tzw. „liście filadelfijskiej” (Journal Citation Reports). Rangę czasopisma potwierdzają wysokie wskaźniki cytowań w znaczących bazach naukowych (Web of Science, Scopus).


Prof. R. Wiśniewski jest redaktorem IEEE Access od niespełna dwóch lat, podczas których m.in. przewodził sekcji specjalnej „Cyber-Physical Systems”. Jego współpraca z IEEE Access rozpoczęła się od pisania recenzji artykułów publikowanych w tym czasopiśmie. Sam jest także autorem jednego artykułu oraz współautorem dwóch innych, opublikowanych w IEEE Access.


Jak wyjaśnił – rolą redaktora jest przede wszystkim zarządzanie artykułem, to znaczy zapewnienie właściwych recenzentów, którzy zaopiniują artykuł, wskażą jego ewentualne braki i ścieżki korekty. Ponadto, redaktor ostatecznie rekomenduje artykuł (przyjmuje go do publikacji albo kieruje do poprawy lub odrzuca go).


Zdaniem prof. R. Wiśniewskiego wyróżnienie, które otrzymał zawdzięcza głównie wszystkim pracy w sekcji specjalnej „Cyber-Physical Systems”, którą kierował. 

Zgłoszono doń aż 70 artykułów. Każdym z nich zajmował się osobiście lub przydzielał go odpowiedniemu zaproszonemu do współpracy redaktorowi-gościowi. Ponadto wpływ na przyznane wyróżnienie miała solidność i terminowość wykonywanych przez prof. R. Wiśniewskiego zadań  (np. odpowiednie dopasowanie recenzentów, a w razie potrzeby ich ponaglanie) oraz duży nakład pracy (w ostatnim okresie zarządzał kilkudziesięcioma artykułami).


Serdecznie gratulujemy przyznanego tytułu.Oto adres strony czasopisma: https://ieeeaccess.ieee.org/ i link do informacji o przyznanym wyróżnieniu  https://www.facebook.com/ieeeaccess/posts/2369858956391107

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT