Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dr hab. Miłosz Czuba z Collegium Medicum UZ profesorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu

24 marca 2021 r.

nominacja prof M. Czuba.jpg

Właśnie dotarła do nas wiadomość, że 11 lutego 2021 r. Prezydent Rzeczypospolitej, Andrzej Duda, nadał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu dr. hab. Miłoszowi Czubie, pracownikowi  Katedry Fizjologii Stosowanej i Klinicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.
              

Prof. Miłosz Czuba ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, na której uzyskał stopień doktora oraz habilitację w zakresie nauk o kulturze fizycznej. Jego główne zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim wpływu hipoksji (niedotlenienia organizmu – dopisek mój. et) na możliwości wysiłkowe człowieka, diagnostyki stanu wytrenowania sportowców, a także wspomagania możliwości wysiłkowych człowieka. Kierował i realizował granty ministerialne oraz granty Narodowego Centrum Nauki. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych o międzynarodowym zasięgu.


W latach 2006-2017 był zatrudniony w Zakładzie Teorii Sportu przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. W tym czasie pełnił funkcję kierownika Zakładu Teorii Sportu, Pracowni Badań Czynnościowych Człowieka, a także Pracowni Hipoksji. W 2017 r. objął stanowisko kierownika Zakładu Kinezjologii przy Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. W 2018 r. został zatrudniony w Katedrze Fizjologii Stosowanej i Klinicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.


Przez wiele lat współpracował z Polskim Związkiem Biathlonu, Polskim Związkiem Narciarskim, a także z dużą grupą sportowców o różnym poziomie zaawansowania w zakresie kontroli i wspomagania procesu treningowego.

 

prof. Czuba.jpg
Fot. Archiwum prywatne prof. M. Czuby.


Serdecznie gratulujemy przyznanego tytułu. :)

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT