Dwoje studentów UZ finalistami konkursu STUDENCKI NOBEL 202

29 kwietnia 2021 r.

 

Studencki Nobel.jpg

Za nami pierwszy etap konkursu Studencki Nobel. Wybrano dziesięciu finalistów z każdej kategorii, a wśród nich znalazło się dwoje studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

W czwartek, 22 kwietnia 2021 r., komisja konkursowa ogłosiła listę młodych-zdolnych ze środowiska studenckiego, którzy wyróżniają się swoimi osiągnięciami na tle rówieśników. Z dziewięciu kategorii: Sztuka, Fizyka i Astronomia, Nauki Społeczne, Działalność Społeczna, Nauki Przyrodnicze i Energetyka, Nauki Techniczne, Dziennikarstwo i Literatura, Nauki Ekonomiczne, Medycyna i Farmacja, wyłoniono po dziesięciu studentów. Wśród nich znalazło się dwoje studentów z naszej uczelni:

 

  • Aleksandra Rosik – studentka fizyki nominowana w dziedzinie Fizyka i Astronomia;
     
  • Maciej Koszorek – student logistyki nominowany w dziedzinie Nauki Ekonomiczne (tegoroczny stypendysta ministra edukacji i nauki)
     

Na tym etapie konkursu każdy z wybranych musi przygotować autoprezentację, w której przedstawia swoje osiągnięcia oraz całokształt działalności. Każdy projekt oceniany jest przez profesorów polskich uczelni.

 

Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają nagrody po 5 000 zł ufundowane przez partnera strategicznego tegorocznej edycji Santander Universidades. 

 

Studencki Nobel – cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach. To jedyny ogólnopolski konkurs stypendialny w pełni tworzony przez organizację studencką. Ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT