Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych UZ gościem Wiceministra Spraw Zagranicznych Republiki Kazachstanu

 

4 lutego 2020 r.

1.JPG

fot. Wiceminister Spraw Zagranicznych RK Margułan Baimukhan z małżonką i Dyrektor INP UZ prof. Andrzej Bisztyga

 

26 stycznia br. w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia misji dyplomatycznej i pożegnania Ambasadora RK w Warszawie Margułana Baimukhana, który został powołany na funkcję Wiceministra Spraw Zagranicznych Republiki Kazachstanu.


 

Gościem Ministra Baimukhana był m.in. Dyrektor Instytutu Nauk Prawnych UZ prof. Andrzej Bisztyga - wykładowca na kazachstańskich uniwersytetach oraz doktor honoris causa dwóch tamtejszych uczelni. INP UZ utrzymuje naukowe kontakty z ośrodkami akademickimi w Republice Kazachstanu a Uniwersytet Zielonogórski posiada podpisaną umowę o współpracy z prestiżową uczelnią prawniczą - Eurazjatycką Akademią Prawa w Ałmacie.

 

Minister Margułan Baimukhan przekazał Władzom Rektorskim Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz całej uniwersyteckiej społeczności UZ życzenia sukcesów i dalszego rozwoju naukowych kontaktów z ośrodkami naukowymi i akademickimi w Republice Kazachstanu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.JPG 3.JPG
1. fot. b.Ambasador RP w RK dr Władysław Sokołowski, p. Anna Deja-Piotrowska i Dyr. INP. UZ prof. Andrzej Bisztyga 2. fot. Wystąpienie Wiceministra Spraw Zagranicznych Margułana Baimukhana w Łazienkach Królewskich
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT