Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Edyta Mielczarek czerwcową Absolwentką Extra!

1 czerwca 2022 r.

 

IMG20220526110449.jpg

Uroczyste wręczenie statuetki w gabinecie JM Rektora UZ; od lewej: Monika Politańska - kierownik Biura Karier UZ, prof. Wojciech Strzyżewski - rektor UZ, Edyta Mielczarek - absolwentka, prof. Barbara Literska - prorektor ds. studenckich, prof. Bogdan Szal - dziekan WMIE; fot. K. Doszczak

Absolwentka Extra w miesiącu czerwcu, mgr Edyta Mielczarek, rozpoczęła studia I stopnia na kierunku matematyka na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, ponieważ będąc w liceum chciała zostać nauczycielką. Na II roku studiów zainteresowała się zastosowaniami matematyki i w konsekwencji ukończyła dwie specjalizacje - matematyki z informatyką w ekonomii oraz matematyki z informatyką w finansach i ubezpieczeniach.


W trakcie studiów licencjackich brała udział w dwóch projektach uczelnianych - w Szkole Modelowania Matematycznego oraz Warsztatach Analitycznych realizowanych w wg projektu Zintegrowany program kształcenia na Uniwersytecie Zielonogórskim.

W międzyczasie rozpoczęła współpracę z zielonogórskim start-up'em tworzącym oprogramowanie z wykorzystaniem metod Sztucznej Inteligencji. To tam, po pierwszych zawodowych doświadczeniach, podejmuje decyzję o kontynuowaniu studiów II stopnia na kierunku informatyka i ekonometria. W pracy dyplomowej, w której opisywała pojęcie transformaty Fouriera, pokazała jej zastosowanie w praktyce, na rzeczywistych danych. Za w/w pracę dyplomową otrzymała nagrodę Dziekana WMIiE w konkursie na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2020/2021.


Aktualnie pracuje jako inżynier danych w prężnie rozwijającej się firmie z sektora B2B. Na co dzień pracuje w międzynarodowym środowisku, dzięki czemu przełamała swoją barierę językową i sprawnie posługuje się językiem angielskim.


Posiada doświadczenie zawodowe w dziedzinach Data Science i Data Engineering. Potrafi programować w językach Python i SQL oraz ma doświadczenie w korzystaniu z platform chmurowych.
 

Oto jej prezentacja:: 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT