EXPO Symulacja Medyczna 2020 – konferencja na UZ

24 lutego 2020 r.

 

 

KOMUNIKAT:

 

W związku z epidemią koronawirusa informujemy, iż konferencja EXPO Symulacja medyczna odbędzie się 25 września 2020 r.

 

logo UZ pion - RGB kwadrat.jpg

Tworząc centra symulacji medycznej budujemy coraz bardziej zaawansowane środowiska. Powstają sale operacyjne, oddziały intensywnej terapii, oddziały ratunkowe i sale porodowe. Budujemy mieszkania i ulice. Trenażery i fantomy stają się zaskakująco realistyczne, wiernie odwzorowujące cechy anatomiczne i fizjologiczne człowieka.  Zaawansowana robotyka pozwala odtwarzać warunki wnętrza ludzkiego ciała oraz symulować najbardziej zaawansowane procedury medyczne. Wszystko to, aby wrażenia jakich doświadcza uczący się były jak najbardziej zbliżone są do tych, które powstają w trakcie realnej procedury, a wszystko to dzieje się z dala od rzeczywistego pacjenta.


            Realizm jest sednem symulacji.  Jak realistyczna powinna być symulacja medyczna, aby nazwać ją skuteczną? Ile powinna zawierać szczegółów, aby student mógł zanurzyć się w środowisku bez niedowierzania? Zapewnienie „idealnego” odtworzenia rzeczywistości może być kosztowne i trudne do zrealizowania. Czy istnieją rozwiązania, które pozwolą zrealizować ten cel w tańszy i prostszy sposób? Czy używając odpowiednio zaawansowanej technologii możemy zastąpić prawdziwe urządzenia medyczne, zapewniając „wystarczająco rzeczywiste” doświadczenia, przy rozsądniejszych kosztach? Czy potrafimy wykorzystać nowoczesne narzędzia dydaktyczne, które mamy do dyspozycji? Co w tej chwili nas ogranicza? Tylko granice wyobraźni i budżet? Czy może to w jaki sposób rozumiemy i korzystamy z zaawansowanej technologii?

 

Na te i inne pytanie odpowiedzą uczestnicy II edycji EXPO Symulacji Medycznej 202, która odbędzie się 3 kwietnia br. w Zielonej Górze. Organizatorem konferencji jest Collegium Mediucm Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie internetowej konferencji: exposymulacjamedyczna.pl

 

Organizatorzy przygotowali 100 miejsc dla uczestników konferencji. Liczy się kolejność zgłoszeń. Rejestracja potrwa do 22 marca 2020 r.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT