Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

„Fantazje Zielonogórskie 2017” – zaproszenie do udziału w konkursie.

Fantazje 20017 rys Igor Myszkiewicz.jpg

Rys. Igor Myszkiewicz

16 marca 2017 r.

 

 

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra ogłasza VII edycję otwartego konkursu literackiego „Fantazje Zielonogórskie 2017” na opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Zielonej Góry. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.) splecionej z wątkami zielonogórskiej historii lub codzienności. Najlepsze konkursowe opowiadania zostaną zebrane w postaci antologii.

 


 
Organizatorzy konkursu sądzą, że wiedzę o Zielonej Górze i jej bogatej historii można upowszechniać również za pomocą fantastyki. Klimat i metafizykę miasta można budować także w świecie wyobraźni. Ich marzeniem jest, aby w biblioteczce zielonogórskich fantazji, marzeń i koszmarów co roku przybywał kolejny tomik. Na półkach czytelników stoi już sześć woluminów zawierających opowiadania o naszym fantastycznym mieście. W 2015 roku Fantazje zwyciężyły w prestiżowym plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie.


 
Konkurs towarzyszy tegorocznym 31. Bachanaliom Fantastycznym, które odbędą się we wrześniu br. w Zielonej Górze. Wówczas ukaże się antologia z najlepszymi tekstami 2017 r. Zwycięzca tego konkursu, prócz publikacji i chwały, otrzyma też nagrodę finansową w wysokości 1 000 zł.

 


 
W tym roku Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra obchodzi swoje 35 urodziny! Z tej okazji wszystkim chętnym proponuje dodatkową zabawę. Organizatorzy będą czekać na opowiadania, których autorzy nawiążą literacko do ZKF Ad Astra (szczegóły w regulaminie konkursu).

 


 
Opowiadania należy nadsyłać do 1 czerwca 2017 r. na adres: fantazjekonkurs@gmail.com . Ich objętość nie może przekraczać 35 tys. znaków ze spacjami.

 


 
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:  http://www.fantazje.adastra.zgora.pl .

 


 
Sekretarzem konkursu jest Maciej Dobrowolski. Kontakt poprzez emaila konkursowego.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT