Festiwal Zielone Globy – już jutro!!!

26 maja 2017 r.

 

17492417_1486652271359414_5352185560199703452_o.jpg

 

Przed nami czwarta już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżniczego Zielone Globy w Zielonej Górze. Tegorocznej imprezie będzie towarzyszył I Zielonogórski Festiwal Pojazdów Turystycznych. Wszystko to odbędzie się na terenie kąpieliska przy ulicy Botanicznej w Zielonej Górze – Ochli (kemping OW Olcha) w dniach 26-28 maja 2017 r. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że impreza otwarta dla publiczności będzie tylko 27 maja (w sobotę).


Festiwal Podróżniczy…

jest organizowany przez nas po raz czwarty. Wcześniej gościliśmy w murach Klubu Wyspa oraz Piwnicy Artystycznej Kawon. Tym razem z podróżniczymi opowieściami przenosimy się w plener. Ponownie do Zielonej Góry przyjadą podróżnicy z całej Polski, którzy będą rywalizowali o tytuł Zielonego Globa. Rywalizacja w tym przypadku jest jednak traktowana z przymrużeniem oka. Przede wszystkim chodzi o dobra zabawę, integrację i możliwość poznania świata widzianego z perspektywy naszych gości.


W tym roku zobaczymy w sumie 11 prelekcji, które zabiorą nas między innymi do Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii, Afryki, Chin czy do dżungli. Zobaczymy również prezentację traktującą o rowerowej podróży przez Polskę. Prelekcja ta pokaże, że czasami nie trzeba wcale ruszać w świat, ponieważ Polska też jest przepięknym krajem.


Festiwal Pojazdów Turystycznych…

To zupełnie nowa inicjatywa, o którą chcieliśmy wzbogacić wydarzenie odbywające się pod nazwą Zielone Globy. Do Zielonej Góry zapraszamy fanów caravaningu i samochodowych przepraw. Mile widziane są wszystkie pojazdy turystyczne, w tym także motocykle stare busy, osobówki, rowery czy hulajnogi.


Po więcej szczegółów odsyłamy na www.facebook.com/zielonegloby

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT