Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Giełda Wolontariacka na UZ – przekonaj się, że warto pomagać!

2 grudnia 2015 r.

 

indeks.jpg

 

 

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogorskiego organizuje Giełdę Wolontariacką, która odbędzie się we wtorek, 8 grudnia 2015 r. na Kampusie B (al. Wojska Polskiego 69),  w holu budynku A-16 w godz. 9.30-13.00.


Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków albo przygotować się do przyszłej pracy. Dla jednych jest początkiem kariery zawodowej, dla drugich jej uwieńczeniem. Giełda Wolontariacka to okazja by przekonać tych nieprzekonanych, że warto pomagać.W Giełdzie Wolontariackiej udział wezmą:

Biuro Porad Obywatelskich Civis Sum - organizuje i świadczy bezpłatne poradnictwo obywatelskie. Daje wiedzę i  wsparcie w samodzielnym rozwiązywaniu problemów oraz tłumaczy zawiłości instytucjonalne. Misją stowarzyszenia jest zapewnienie obywatelom wiedzy o przysługujących im prawach, tak aby potrafili rozwiązywać swoje problemy a także wywoływanie pożądanych społecznie zmian, których efektem będzie poprawa jakości życia.


Akademia Przyszłości - pomaga dzieciom z trudnościami w osiąganiu lepszych wyników w nauce oraz poznawaniu swoich mocnych stron. Jest to unikatowy program, w którym konkretny człowiek otacza opieką konkretne dziecko. Celem rocznych zajęć z tutorem jest nie tylko pomoc w nauce, ale przede wszystkim kształtowanie w dziecku postawy ciekawości świata i otwartości na sukces. Pracę z dzieckiem rozpoczyna się od diagnozy niepowodzeń szkolnych ucznia.


Fundacja Fabryka Pasji - to mały raj dla majsterkowiczów, konstruktorów i ludzi z pasją. To miejsce, w którym każdy ma możliwość zrealizować swoje nawet najbardziej szalone pomysły. Organizuje różne formy aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, w ramach których dzieci mogą zdobyć dodatkowe umiejętności związane z ich zainteresowaniami.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT