Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

I Akademickie Mistrzostwa w Płukaniu Złota przeszły już do historii

20.05.2014 r.

 

Wczoraj na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyły się pierwsze w Zielonej Górze Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Zawody przygotowało nowo powstałe koło studenckie Zielonogórskie Akademickie Bractwo Kopaczy Aurum. Tuż przed zawodami zorganizowano naukę płukania złota. Wszyscy chętni mogli poznać zasady używania miski i technikę płukania. Szkołę nauki prowadziły osoby mające już znaczące sukcesy w zawodach o randze nie tylko krajowej.
Organizatorzy mieli pewne obawy, czy taka impreza ma szansę powodzenia. Okazało się, że tak! W pierwszej edycji wzięło udział prawie 50 osób. Może nie jest to imponująca liczba zawodników, ale nikt z rywalizujących o tytuł I-go Akademickiego Mistrza w Płukaniu Złota nie żałował swojego udziału.
Obiecujemy kontynuację. Wiemy już, że zawody się spodobały. Mamy zgłoszenia do kolejnej edycji, a przecież to dopiero za rok J. Przez ten czas obiecujemy przygotować tą imprezę z większą pompą, bo jest dla kogo. Są tu na uczelni przyszli Mistrzowie Polski, Europy, a nawet Świata”– powiedział opiekun koła dr inż. Dariusz Michalski.

W pierwszej edycji płukania złota ostatecznie najlepszym okazał się student Bartłomiej Maćkowiak – I Akademicki Mistrz w Płukaniu Złota. Drugie miejsce i V-ce mistrzostwo przypadło Zuzannie Michalskiej – córce opiekuna koła. Trzecie miejsce zajął student Mateusz Szczygieł, a na czwartym miejscu uplasował się pracownik – dr inż. Daniel Dębowski. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, a każdy, kto wziął udział w zawodach zatrzymał na własność wypłukane przez siebie złoto.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów w Zielonej Górze, a w szczególności: Polskiemu Bractwu Kopaczy Złota ze Złotoryi za udostępnienie płuczni oraz ofiarowanie złota na zawody, Prorektorowi ds. Studenckich prof. Wojciechowi Strzyżewskiemu za ufundowanie pucharów i wszystkim osobom zaangażowanym z przygotowanie techniczne zawodów.

Do zobaczenia w przyszłym roku na II Akademickich Mistrzostwach w Płukaniu Złota.

 

Fotogaleria:
(K.Adamczewski, D.Michalski)

 

 

DSC_0001.jpg DSC_0005.jpg DSC_0007.jpg
DSC_0011.jpg DSC_0019.jpg DSC_0021.jpg
DSC_0024.jpg DSC04510.JPG DSC04512.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT