Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

I Lubuski Dzień Onkologii

22 października 2020 r.

 

I-LDO-małe.jpg

Już w najbliższą sobotę (24 października 2020 r.) o godz. 12.00 rozpocznie się I Lubuski Dzień Onkologii. To wydarzenie o charakterze profilaktycznym.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zostanie ono zrealizowane w formule prelekcji online najlepszych specjalistów. Aktualnie sytuacja epidemiologiczna pochłania większość naszej uwagi, jednak prowadzi to też do bardzo poważnych konsekwencji. W sierpniu specjaliści alarmowali, że do tego momentu na COVID-19 w Polsce zmarło około 1900 osób - to tyle ile umiera na nowotwory w ciągu tygodnia! Dlatego też nie możemy zapominać o profilaktyce chorób nowotworowych. Poszerzanie naszej wiedzy sprawia, że wcześniej zgłaszamy się do lekarza co de facto może uratować nasze życie, gdyż szybka diagnoza może znacząco zwiększyć szanse na wyleczenie. Według grupy badawczej COVIDSURG Collaborative w pierwszym kwartale br. na całym świecie nie wykonano około 1/3 operacji onkologicznych. To pokazuje z jak ogromnym problemem się dzisiaj mierzymy. Pandemia SARS-CoV-2 jest niezwykle niebezpieczna także z powodu obniżenia wydolności systemu opieki zdrowotnej.

 

 

W tym roku prelegentami będą znakomici specjaliści:

 

- dr hab. n. med. Maciej Salagierski, prof. UZ

- dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ

- dr hab. n. med. Tomasz Huzarski, prof. UZ

- dr n. med. Marek Szwiec

 

Wydarzenie będzie dostępne na fanpage:

Uniwersytetu Zielonogórskiego, Radia Index 96fm, Szpitala Uniwersyteckiego, Radia Zachód, Urzędu Miasta Zielona Góra, Urzędu Marszałkowskiego, Gazety Wyborczej i Krzemowej Góry.

Realizatorem technicznym wydarzenia jest Radio Index 96fm, a organizatorami studenci Collegium Medicum UZ.

 

W zamierzeniach organizatorów Lubuski Dzień Onkologii ma być wydarzeniem cyklicznym.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT