Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

I Ogólnopolski Festiwal Podróżniczy ZIELONE GLOBY 2014 na UZ

18.09.2014 r.

 

zielone globy.jpg

 

 

Stowarzyszenie „Z indexem w podróży” zaprasza na I Ogólnopolski Festiwal Podróżniczy ZIELONE GLOBY 2014.

Zielone Globy to impreza kierowana do wszystkich podróżników i wielbicieli podróży. Podczas festiwalu zaproszeni goście będą prezentować swoje podróżnicze przygody. Uczestnicy swoimi prezentacjami rywalizują o statuetkę Zielonego Globa, którą przyzna jury festiwalu. Rywalizować ze sobą będą: Pataty i Pomarańcze (Rowerami przez Afrykę), Łukasz Gołacki (Gdzie nogi poniosą), Autostopem ku wolności (Azja), Wyprawy busem (Islandia), Bobry (Najgłębsze jaskinie świata) oraz Z indexem w podróży.

Jednak jak mówią organizatorzy,  chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, możliwość spotkania się i promowania przeróżnych sposobów podróżowania.

 

Idea zorganizowania festiwalu podróżniczego przyświecała członkom stowarzyszenia Z indexem w podróży od dłuższego czasu. W końcu podczas jednej z rozmów okazało się, że kilka osób myśli o tym samym,  niezależnie od siebie. Tak oto pod wodzą Wojciecha Góralskiego i Piotra Tomkiewicza ruszyły przygotowania do organizacji pierwszego tego typu festiwalu w Zielonej Górze.

Jako organizatorzy i studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego czuliśmy się niezbyt komfortowo mając świadomość, że większość z czołowych podróżników w naszym kraju nawet nie była w Zielonej Górze. Co więcej, poczuliśmy się zobowiązani do przedstawienia ich zielonogórskim studentom i mieszkańcom miasta – mówią członkowie stowarzyszenia.

 

Pierwsza edycja Festiwalu odbędzie się w sobotę, 11 października 2014 r. w Klubie Studenckim Wyspa w Zielonej Górze, przy ul. Wojska Polskiego 65, o godz. 16.00.

Oficjalna strona festiwalu::

 

 

Z indexem w podóży logo.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT