Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

I Wielki Bieg Pokonać raka!

25 kwietnia 2019 r.

 

Pokonac raka.jpg

 

 

Jedną z najskuteczniejszych metod ograniczenia zachorowań jest edukacja i profilaktyka. Wiedza i zdrowy tryb życia pomagają w zapobieganiu chorobom, również nowotworowym, a stała kontrola zdrowia umożliwia wczesne wykrycie niebezpiecznych zmian i skuteczne leczenie. W związku z tym Koło Naukowe Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej oraz Koło Naukowe Onkologii Klinicznej działające na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają na I Wielki Bieg Pokonać raka!
 

Wydarzenie ma wpisywać się w szeroką działalność profilaktyczną  oraz zmobilizować Lubuszan do aktywnego uczestnictwa w tym prozdrowotnym wydarzeniu. Wpisowe od uczestników zostanie przeznaczone na rozwój chirurgii onkologicznej i onkologii klinicznej w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.


Bieg odbędzie się w sobotę 25 maja br. o godz. 13.00.


Start: Urząd Marszałkowski, meta: Filharmonia Zielonogórska (2 okrążenia)


Link do trasy: https://goo.gl/maps/gN7eG8sVjpH5oaN17


Rejestracja::Każdy z uczestników otrzyma oryginalny medal pamiątkowy. Ponadto pod Urzędem Marszałkowskim na specjalnych stanowiskach będą czekali przedstawiciele kół naukowych, którzy wyczerpująco odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące profilaktyki nowotworów oraz na specjalnych fantomach będą uczyć samobadania piersi.Nie bądź obojętny – przyczyń się do walki z rakiem! 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT