Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

I Zawody Symulacji Medycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego

13 maja 2019 r.

 

DSC_8914r.jpg

fot. K.Adamczewski, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej UZ

Wartość ludzkiego życia jest bezcenna. Ja i Ty, Ona i On - każdy z Nas ma szansę ocalić uśmiech. Dlatego dziś uczymy się ratować zdrowie i życie w stanie zagrożenia.

 

To motto przyświeca I Zawodom Symulacji Medycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, które odbędą się w środę, 15 maja o godz. 9.30 w bud. UZ ul. przy ul. Energetyków 2.

 

W zawodach organizowanych przez Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej UZ & Polski Czerwony Krzyż biorą udział dzieci szkół podstawowych, młodzież szkół średnich oraz studenci. Zmierzymy się z łańcuchem akcji ratunkowej od miejsca zdarzenia, przez oddział ratunkowy do oddziału specjalistycznego. Podczas zawodów przedstawione zostaną historie poszkodowanych a następnie pacjentów, którymi zaopiekują się ratownicy pomocy przedmedycznej (PCK), następnie studenci pielęgniarstwa UZ  I i II roku.

 

Celem zawodów jest propagowanie i szerzenie wiedzy medycznej, trening umiejętności klinicznych dla studentów oraz kształtowanie zaangażowanych i zmotywowanych postaw społecznych potrafiących współpracować w zespołach. Celem Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża jest wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziom wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania.

 

 

 

 

 

logo UZ pion - RGB kwadrat.jpg Logo PCK.png bez tła sim.png
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT