II Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia na Uniwersytecie Zielonogórskim

24 maja 2017 r.

 

boccia2017-page-001(1).jpg

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz  Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ zapraszają na II Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia, które odbędą się w najbliższą sobotę tj. 27 maja 2017 r. w sali sportowej UZ ul. Prosta 39. Start zawodów o godz. 10.00.

 

Po raz drugi Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w boccia odbędą się w Zielonej Górze, w obiektach Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie zagoszczą niepełnosprawni studenci - sportowcy z całej Polski. Celem imprezy jest zwiększenie aktywności fizycznej wśród studentów z niepełnosprawnościami, wyrównanie szans poprzez sport, a także integracja braci studenckiej poprzez aktywność fizyczną.

 

Patronat honorowy nad IMP AZS w boccia objął JM prof. dr hab. inż. Tadeusz Kuczyński.

 

W Mistrzostwach do 25 maja zgłoszonych było 25 zawodników z 9 uczelni: UMCS Lublin, PWSZ Kalisz, PWSZ Nysa, WSG Bydgoszcz, UWM Olsztyn, Politechnika Poznańska, UAM Poznań, UE Katowice i Uniwersytet Zielonogórski. Naszą Uczelnie reprezentować będą 2 drużyny.

 

Mistrzostwom towarzyszy konferencja pt. Student z niepełnosprawnością w szkolnictwie wyższym, która odbędzie się o godz. 17.00 w MOTELU 118 przy al. Zjednoczenia 118.

 

Uczestnikami Konferencji są zawodnicy biorący udział w IMP. Jest to pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez SWFiS oraz KU AZS UZ, jednak organizatorzy chcą kontynuować je w przyszłości. Konferencja dofinansowana jest z PFRON.

 

Zapraszam do aktywnego udziału.

 

 

PROGRAM ZAWODÓW:

 

Sobota 27.05.2017 r.

10:00 - oficjalne otwarcie zawodów

10:20 - rozpoczęcie rozgrywek 1

15:00 - planowane zakończenie rozgrywek drużynowych

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT