Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Innowacje w drodze do Zielonej Góry - InnoSHARE'18 on the road: Meetups na UZ

19 lutego 2018 r.

 

zg.png

 

W środę, 28.02.2018 r. na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogorskiego odbędzie się pierwsze wydarzenie z serii innoSHARE’18 on the road: Meetups organizowane przez Fundację Polska Innowacyjna. Start o godzinie 16.00  (budynek A-0, ul. Podgórna 50, sala 006). Na początku odbędzie się rejestracja uczestników, a oficjalne rozpoczęcie Meetupu nastąpi o godzinie 17.00. Całe spotkanie potrwa 3 godziny.

 

Na wydarzeniu zostaną poruszone w formie paneli dyskusyjnych, wywiadów oraz krótkich prezentacji takie tematy jak:

*  Jak tworzyć startupy i spin-offy z nauki oraz badań?

* Współpraca naukowiec-inwestor. Jak wspólnie komercjalizować i internacjonalizować projekty badawczo-rozwojowe?

* Finansowanie i wsparcie rozwoju startupów R&D, spin-offów i komercjalizacji badań.
Czym jest InnoSHARE’18 on the road: Meetups i do kogo jest kierowane?

Jest to cykl 15 wydarzeń w Polsce oraz 10 wystąpień za granicą, które dają ich uczestnikom możliwość spotkania ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach, skorzystania z wiedzy i doświadczeń zaproszonych ekspertów i praktyków oraz poznania przedstawicieli Fundacji Polska Innowacyjna i nawiązania współpracy.

W wydarzeniach udział może wziąć każdy (wstęp wolny). Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej stronie, http://meetups.innoshare.pl/zielonagora/.

W szczególności organizatorzy wydarzenia zapraszają doktorantów, młodych naukowców, pracowników z działów badawczo- rozwojowych z MŚP, liderów opinii naukowej, startupy wysokich technologii z komponentem R&D oraz organizacje i instytucje otoczenia biznesu i innowacji, jednostki miejskie związane z rozwojem i planowaniem strategii współpracy biznesu z nauką lub nauki z biznesem.

 

Partnerami cyklu naszych wydarzeń są:

 

-  Fundacja KGHM Polska Miedź

-  AOMB Polska

- ALFABEAT

-  Miasto stołeczne Warszawa: zakochaj się w Warszawie przedsiębiorczej
 

A patronem regionalnym spotkania w Zielonej Górze jest:

 

Park Naukowo – Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o.

- Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego
 

Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego

 

Miejsce, którego głównym celem jest tworzenie warunków do wykorzystania naukowego oraz przemysłowego potencjału regionu, jak również stymulowanie rozwoju przemysłu w zakresie innowacyjnych oraz zaawansowanych technologii.

Dzięki współpracy z Parkiem Naukowo- Technologicznym uczestnicy  wydarzenia będą mogli spotkać i poznać osoby zaangażowane w tworzenie oraz rozwój firm opartych na badaniach, innowacjach, nauce.

 

O organizacji:

Fundacja Polska Innowacyjna to organizacja skupiająca przedstawicieli świata nauki, biznesu, startupów, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, którzy rozwijają ekosystem innowacji i przedsiębiorczości w Polsce. Tworzymy wartościowe projekty dla mieszkańców Polski i świata. Kierujemy się sentencją: "myśl globalnie, działaj lokalnie". Wiele z naszych projektów jest w fazie realizacji i przygotowania, a dowiedzieć się o nich można, uczestnicząc w naszych wydarzeniach.

 

Więcej informacji:

http://meetups.innoshare.pl/

http://meetups.innoshare.pl/zielonagora/

http://www.polandinnovative.com/
 


 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT