Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bocci na Uniwersytecie Zielonogórskim

24 maja 2021 r.

 

boccia-plakat-kwadrat.jpg

W dniach 28-30 maja, w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. Prof. Szafrana 6 w Zielonej Górze odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w bocci. Osoby z niepełnosprawnościami z całej Polski zmierzą się w grze indywidualnej oraz drużynowej. 

 

Zawodnicy będą mogli rywalizować w sześciu klasach startowych, wynikających ze zróżnicowanego poziomu sprawności:

 

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 28 maja 2021 r. kiedy to zaplanowano weryfikację, szkolenie i trening otwarty z gry w boccia. Dzień później rozpoczną się zawody drużynowe, gdzie jednocześnie rozgrywane będą cztery mecze na boiskach hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Prof. Szafrana 6. Niedziela, 30 maja 2021 r. będzie dniem rywalizacji indywidualnej. 

 

Do zawodów zgłosić się mogą wszystkie pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

 

Organizatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy, KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Uniwersytet Zielonogórski.

 

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. mProjekt wspiera Fundacja Lotto, zaś fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. 

 

Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Zawody odbędą się również pod patronatem Polskiego Związku Bocci. 

 

Warto dodać, iż sekcja sportu osób z niepełnosprawnościami w KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego  działa nieprzerwanie od 9 lat. Oprócz bocci, studenci z niepełnosprawnościami mogą trenować w sekcji pływackiej i tenisa stołowego. W 2018 roku z inicjatywy Uniwersytetu Zielonogórskiego, pierwszy raz w historii, pobity został rekord Guinnessa w najdłuższym meczu gry w boccia. W ramach sekcji sportowych, zawodnicy z niepełnosprawnościami uczestniczą w rozgrywkach ogólnopolskich pn. Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS zdobywając liczne medale.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT