International Staff Training Week na UZ!

24.05.16 Erasmus student 100.jpg

Studenci zagraniczni, którzy przyjechali na UZ w ramach programu Erasmus+, szybko się ze sobą zaprzyjaźnili. Fot. Joanna Oleszek

18 kwietnia 2018 r.

 

 

W dniach 23-27 kwietnia br. na Uniwersytecie Zielonogórskim będzie miał miejsce International Staff Training Week. Jego otwarcie nastąpi w poniedziałek 23 kwietnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Rektoratu UZ przy ul. Licealnej 9.

 


International Staff Training Week to wydarzenie, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele uczelni partnerskich UZ z takich krajów jak: Bośnia i Hercegowina, Serbia, Rosja, Ukraina, Wietnam.  Na Uniwersytecie Zielonogórskim pojawią się rektorzy, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy biur współpracy z zagranicą uczelni partnerskich. W programie International Staff Training Week przewidziano zajęcia dydaktyczne prowadzone przez zagranicznych nauczycieli akademickich, spotkania oraz prezentacje,  a także wymianę doświadczeń i dobrych praktyk dotyczących współpracy międzynarodowej.   

 


Przeprowadzenie International Staff Training Week jest związane z realizacją projektu współpracy z krajami partnerskimi w ramach Akcji 1 – Mobilność studentów i pracowników  programu Erasmus+. Uniwersytet Zielonogórski będą reprezentowały wydziały najbardziej zaangażowane w wymianę z krajami spoza UE tj.: Artystyczny, Humanistyczny, Fizyki i Astronomii, Matematyki, Informatyki i Ekonometrii oraz Mechaniczny.

 

Goście zagraniczni uczestniczący w International Staff Training Week zwiedzą Zieloną Górę, Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Park Naukowo-Technologiczny UZ, sp. z o.o.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT