Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Już wkrótce rozpocznie się 6. KOZZI FILM FESTIWAL

2 września 2020 r.

 

PLAKAT- Kozzi Film Festiwal.jpg

W dniach od 10 do 13 września br. w Zielonej Górze rozpocznie się 6. KOZZI FILM FESTIWAL, którego organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna im. C.K. Noriwda.  Partnerem Festiwalu jest Uniwersytet Zielonogórski.

 


Podczas Festiwalu zobaczymy najnowsze produkcje filmowe, spektakle teatralne, spotkania z literaturą oraz odwiedziny ciekawych gości ze świata polskiej kultury. Tym razem wydarzeniu patronować będzie trójka znanych polskich aktorów – Maciej Kozłowski, Kalina Jędrusik oraz Bogumił Kobiela. To ich twórczości poświęcone będą spotkania odbywające się w tzw. forpoczcie.

 


Tegoroczną edycję Festiwalu uświetnią swoją obecnością znakomici ludzie kina i teatru:
Marian Opania (gość specjalny), Irena Jun, Mikołaj Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Bartosz Kruhlik, Lech Dyblik, Małgorzata Pritulak, Zdzisław Wardejn, Tomasz Włosok, Sebastian Stankiewicz, Barbara Kurzaj, Łukasz Simlat, Andrzej Seweryn, Bernd Buder, Andrzej Draguła czy Łukasz Maciejewski.


Osią Festiwalu są projekcje filmowe. Podczas Festiwalu zobaczymy wiele najnowszych produkcji kinowych, ale także wrócimy pamięcią do realizacji, w których swoje kluczowe role zagrali Patroni oraz Goście tegorocznej imprezy. Prezentacje filmów odbywać się będą w kilku cyklach tematycznych:

  • Kino Polskie. Filmy z lat 2019-2020
  • Kozzi Gangsta Film, który wzbogacony zostanie o komentarze prawników
  • Kino znad granicy, prezentujący niemiecką panoramę filmową w ramach partnerstwa z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej
  • Moje ulubione role drugoplanowe w polskim filmie fabularnym. Łukasz Maciejewski
  • Dokument na Kozzi
  • Retrospektywa Kino wg Andrzeja Draguły. Wiara Europy

Widzowie zobaczą także zwycięskie filmy z ubiegłorocznej edycji FilmFestival Cottbus oraz filmy w cyklu Mistrzowie Kina


Lista filmów::


Nie zabraknie też spotkań i spektakli teatralnych, w wykonaniu takich postaci jak Irena Jun, Mikołaj Grabowski, a także Marian Opania, Natomiast w cyklu Zielonogórskie Konotacje zaprezentujemy monodram w wykonaniu Marty Pohrebny „Słodka" oraz spektakl na postawie tekstu Iwony Kusiak „Nadbagaż". Przeniesiemy także gości festiwalowych do świata muzyki – takim elementem będą na przykład warsztaty Szlakiem piosenki rosyjskiej w wykonaniu Lecha Dyblika.


Spektakle teatralne::


Książka filmowa i teatralna, prezentowana na Festiwalu::

 

Projekcje, spektakle, prezentacje i spotkania odbywać się będą w przestrzeniach pozornie nietypowych i nie przewidzianych dla teatru, filmu, koncertu, czy spotkań. Miejsca te jednak doskonale komponują się z ofertą festiwalową. Są to: namiot Café Film na zielonogórskim deptaku (przy Filharmonii Zielonogórskiej), Kino Norwid w sali im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida, Kino Rektorat w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego, Kino Młodość Macieja Kozłowskiego w Multimedialnym Centrum dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Norwida, czy Kino na Górze - mediateka Góra Mediów.


Udział we wszystkich Festiwalowych wydarzeniach (projekcje filmowe, spektakle teatralne, spotkania z twórcami) możliwy jest po wcześniejszym telefonicznym lub mailowym zgłoszeniu uczestnictwa. Rezerwacje przyjmowane będą od 1 września br. w godz. 7.00-15.00, nr tel.: 68 45 32 600; mail: festiwal@biblioteka.zgora.pl


Zakup i wydawanie miejscówek na wybrane wydarzenia odbędzie się przy specjalnie przygotowanym stanowisku w holu głównym Biblioteki, parter (al. Wojska Polskiego 9; 65-077 Zielona Góra) od 3 września br. w godzinach 10.00-19.00. Przy odbiorze miejscówek uczestnicy zobowiązani są do podpisania Oświadczenia o stanie zdrowia oraz Klauzuli informacyjnej o ochronie danych osobowych. Wszystkich wchodzących do gmachu głównego obowiązują wdrożone przez Bibliotekę procedury sanitarne przyjęte na czas stanu epidemii (dezynfekcja rąk oraz noszenie maseczki).


Projekcje filmów:

Na wszystkie seanse filmowe – miejscówki w cenie 5 zł
Filmy z cyklu „Retrospektywy" oraz „Kino znad granicy" – miejscówki bezpłatne
Film „Szarlatan", reż. Agnieszka Holland - bilety w cenie 20 zł

Spektakle teatralne – bilety dostępne przez abilet.pl:

BAL w OPERZE wg Juliana Tuwima – monodram IRENY JUN (25 zł) – abilet.pl
Recital MARIANA OPANI (50 zł) – abilet.pl
AUDIENCJA II Bogusława Schaeffera – MIKOŁAJ GRABOWSKI (50 zł) – abilet.pl 
NADBAGAŻ – monodram IWONY KUSIAK (15 zł) – abilet.pl
SŁODKA- monodram MARTY POHREBNY (15 zł) – abilet.pl


Spotkania z twórcami w Namiot Cafe Film (plac przy Zielonogórskiej Filharmonii) – bezpłatne miejscówki.


Ważnym elementem Festiwalu są nagrody i statuetki Klaps, jakie zostaną wręczone podczas uroczystej Gali Festiwalowej w Pałacu w Wiechlicach, 11 września br. Tego wieczoru wyróżnieni zostaną najlepsi aktorzy i twórcy filmowi.
Po obejrzeniu filmów Jury przyzna statuetki Klaps 2020 w następujących kategoriach:

 

  • Grand Prix czyli Klaps 2020 dla reżysera najlepszego polskiego filmu fabularnego;
  • Klaps 2020 za najlepszą kreację aktorską w polskim filmie fabularnym;
  • Klaps 2020 za najlepszą drugoplanową kreację aktorską w polskim filmie fabularnym;
  • Klaps 2020 za całokształt osiągnięć artystycznych w dziedzinie filmu przyznany reżyserowi lub aktorowi;
  • Klaps 2020 za film kryminalny, gangsterski, sensacyjny czyli kino akcji.


Program Festiwalu oraz szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.festiwal.norwid.net.pl oraz na Facebooku.



 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT