Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Julia Micewicz Absolwentką Extra miesiąca grudnia!

1 grudnia 2021 r.

 

IMG20211129113056.jpg

Na zdjęciu od lewej: Monika Politańska - kierownik Biura Karier UZ, prof. Wojciech Strzyżewski - rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Andrzej Drzewiński, dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii UZ, Julia Micewicz - Absolwentka Extra, prof. Barbara Literska - prorektor ds. Studenckich UZ, fot. K. Doszczak

Z przyjemnością prezentujemy kolejną laureatkę w konkursie Absolwent Extra 2020/2021, która otrzymała statuetkę z rąk Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Wojciecha Strzyżewskiego. Została nią Julia Micewicz, absolwentka studiów I stopnia na kierunku: fizyka medyczna, a zarazem studentka studiów II stopnia kierunek:  fizyka specjalność fizyka medyczna. Nagrodę otrzymała za swoje osiągnięcia naukowe i organizacyjne, wyniki w nauce oraz za ocenę pracy licencjackiej pt. „Zastosowanie metod DFA i ADFA w badaniu biomedycznych szeregów czasowych”.

 

Swoje zainteresowania naukowe nasza Absolwentka Extra z powodzeniem łączy z drugą swoją pasją  – podróżowaniem.  W trakcie studiów licencjackich w ramach programu Erasmus+ wyjechała na studia do Hiszpanii, które odbyła na University of Extremadura – Badajoz. Dzięki temu miała możliwość kontynuowania studiów za granicą, a także poznania innej kultury. Wyjazd pomógł Jej w pokonaniu bariery językowej (obecnie j. angielski na poziomie C1) oraz zdobyciu podstaw języka hiszpańskiego (poziom A2).


Godne odnotowania jest Jej zaangażowanie w utworzenie organizacji studenckiej Erasmus Student Network (ESN) na naszym uniwersytecie. ESN jest częścią międzynarodowego programu skierowanego m.in. do studentów wyjeżdzających w ramach programu Erasmus.


Obecnie Julia Micewicz kontynuuje naukę na specjalności fizyka medyczna na studiach magisterskich na Wydziale Fizyki i Astronimii UZ.  W tym roku ponownie starała się o wyjazd w ramach programu Erasmus+. Tym razem jedzie  do Włoch studiować na Uniwersytecie w Mediolanie. Ma w planie wziąć udział w ciekawych laboratoriach, takich jak Health Phisics Labolatory czy Nuclear Spectroscopy Labolatory i dalej rozwijać się naukowo.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT