Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kibice potrzebni od zaraz!

18 października 2019 r.

plakat2019r szczypiorniści.png

Piłkarze ręczni PKM Zachód AZS UZ ostrzą zęby na pierwsze punkty przed własną publicznością. Osiągnięcie celu nie będzie łatwe, do Zielonej Góry przyjedzie bowiem  MKS Real Astromal Leszno.

 

Początek sezonu 2019/2020 nie ułożył się po myśli podopiecznych Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego. Podobnie otwarcie rozgrywek nie wyszło ubiegłorocznemu wiceliderowi tabeli - MKS Real Astromal Leszno. W tabelarycznym zestawieniu z tego roku również ciężko doszukać się silniejszej drużyny. Akademicy wygrali z SPR Bór Oborniki Śląskie, a leszczynianie ulegli temu samemu zespołowi tydzień później 28:29. Pojedynek z MKS Wieluń przegrali biało-zieloni, zaś sobotni rywale triumfowali 25:23.

 

Sami zawodnicy znają się bardzo dobrze. Po zakończeniu sezonu 2018/2019 Hubert Kuliński został przetransferowany z KU AZS UZ właśnie do MKS Real Astromal Leszno. Rok wcześniej tę samą drogę odbył Marcin Jaśkowski, który w bieżącym sezonie jest wiceliderem tabeli strzelców z średnią 8 bramek na mecz. Siłą akademików w tym spotkaniu ma być nie jedna osoba, a cała 16 powołana i wpisana w protokół meczowy.


 

Ósmym zawodnikiem dla ekipy PKM Zachód AZS UZ mogą okazać się również kibice. Wśród nich na trybunach pojawią się wychowankowie zielonogórskiej piłki ręcznej, obecnie grający na parkietach PGNiG Superligi - Wojciech Matuszak (Sandra SPA Pogoń Szczecin) oraz Jędrzej Zieniewicz (KPR Gwardia Opole).
PKM Zachód AZS UZ - MKS Real Astromal Leszno

sobota, 19.10.2019r. - g. 18:00,

hala UZ, ul. prof. Zygmunta Szafrana 6.


Bilety:

ulgowe: 5,00 zł
(uczniowie, studenci, renciści i emeryci po okazaniu legitymacji)

normalne: 10,00 zł (pozostałe osoby)

Wejściówki można zakupić w kasie 45 minut przed rozpoczęciem spotkania. Ilość miejsc ograniczona!Zadanie jest współfinansowane ze środków miasta Zielona Góra.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT