Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kolejna edycja konkursu Matematyka bez granic przeszła do historii

11.06.2014 r.

 

W poniedziałek (9 czerwca br.) na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące XXV edycję Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques sans Frontières” (Matematyka bez Granic) w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim. Organizatorami konkursu są: Oddział Zielonogórski Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Uniwersytet Zielonogórski.
 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w XXV MK „MbG” Senior uczestniczyło 295 klas w Polsce, w tym 25 klas z naszego regionu. Zwycięzcą w regionie i w Polsce  została klasa I M z V Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kieślowskiego w Zielonej Górze.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych w XXV MK „MBG” Senior uczestniczyło 215 klas w Polsce, w tym 38 klas z regionu. Zwyciężyła w regionie i w całym kraju klasa III E z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze


 

W kategorii szkół podstawowych w MK „MBG” Junior uczestniczyło 240 klas w Polsce, w tym 13 klas z regionu. Najlepsza okazała się klasa VI C ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. Klasa VI C w kraju zajęła II lokatę. 

 

Uroczyste spotkanie podsumowujące wyniki kolejnych edycji (MK "MbG") Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques sans frontières” (Matematyka bez Granic) na stałe  jest już wpisane w program Festiwalu Nauki. XXV edycja tego Konkursu odbyła się w ponad 27 krajach nie tylko w europejskich, ale i na całym świecie).  


W spotkaniu podsumowującym wyniki XXV edycję Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques sans frontières” (Matematyka bez Granic) uczestniczyło ponad 400 uczniów ze szkół gorzowskich, koszalińskich, nowosolskich, szczecińskich, szprotawskich, zielonogórskich, żarskich. Uczniowie przed spotkaniem odwiedzili Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, na którym przygotowano dla nich z okazji drugiego dnia Festiwalu Nauki - „Święto Matematyki na Wydziale” - wykłady, konkursy i inne atrakcje. 

 

Patronat honorowy nad Spotkaniem Podsumowującym XXV edycję Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques sans frontières” (Matematyka bez Granic) sprawują:

Marszałek Województwa Lubuskiego,

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,

Prezydent Miasta Gorzowa,

Prezydent Miasta Koszalina,

Prezydent Miasta Nowej Soli,

Prezydent Miasta Szczecina,

Prezydent Miasta Zielona Góra,

Burmistrz Miasta Szprotawa,

Burmistrz Miasta Żary,

Lubuski Kurator Oświaty,

Zachodniopomorski Kurator Oświaty,

Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

Fotogaleria:
(K. Adamczewski)

 

DSC_0002.jpg DSC_0004.jpg DSC_0010.jpg
DSC_0016.jpg DSC_0017.jpg DSC_0018.jpg
DSC_0020.jpg DSC_0024.jpg DSC_0027.jpg
DSC_0031.jpg DSC_0032.jpg DSC_0039.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT