Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kolejne spotkanie w Akademii Jazzu – Paulina Gołębiowska New Project

7 grudnia 2020 r. 

Paulina Gołebiowska.jpg

Paulina Gołębiowska. Fot. Archiwum prywatne.

Co roku podczas Green Town of Jazz odbywała się także Akademia Jazzu, adresowana do uczniów zielonogórskich szkół. Z powodu pandemii Green Town of Jazz został odwołany, podobnie było z towarzyszącymi mu imprezami. Nie oznacza to jednak, że muzycy zaszyli się w domowych pieleszach.

 

W drugiej dekadzie listopada br. w uniwersyteckiej auli przy ul. Podgórnej 50 spotkali się: Paulina Gołębiowska –śpiew, Tomasz Jędrzejewski – instrumenty klawiszowe, Żenia Betliński – gitara basowa, Mateusz Maniak – perkusja oraz Andrzej Kwiatkowski – realizator dźwięku i nagrali kolejne spotkanie w Akademii Jazzu. Tym razem to Paulina Gołębiowska New Project. Koncert nawiązujący do debiutanckiej płyty P. Gołębiowskiej, która ma się ukazać na początku przyszłego roku. Materiał na tę płytę wokalistka zbierała blisko dekadę. Jest autorką tekstów piosenek. Muzykę do większości z nich skomponował Tomasz Jędrzejewski, który jednocześnie jest producentem całości. Zapowiedzią albumu jest singiel „Strzał”, który można oglądać na youtube.com. Przypomnijmy, że Paulina Gołębiowska na co dzień pracuje jako asystent w Katedrze dyrygentury, instrumentalistyki i wokalistyki Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie wykłada wokalistykę jazzową. Z wyróżnieniem zakończyła edukację na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej. Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. W 2013 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie Anny Stępniewskiej. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych.

 

Przy realizacji Akademii Jazzu partnerami Zielonogórskiego Stowarzyszenia Jazzowegosą: Uniwersytet Zielonogórski oraz miasto Zielona Góra, które w to przedsięwzięcie zaangażowało swoje środki finansowe.

 

Koncertu w formacie mp4 można posłuchać pod tym linkiem:  https://drive.google.com/file/d/1OxNwVc3KEl0Xe6dNJbnxyp9XYTeFjF6Q/view?usp=sharing


 

Serdecznie zapraszamy.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT