Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kolejny sukces studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego – Patrycji Kamoli!

29 marca 2017 r.

 

Pati -Plytowy Debiut 2016 Roku 19.jpg

fot. Kuba Żarkowski

Patrycja Kamola studentka kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego odniosła kolejny sukces. Wygrała w konkursie „Płytowy Debiut 2016 Roku” w kategorii jazz, folk, etno, poezja śpiewana. Dodatkowo odebrała Złotą Płytę za album Czekając na miłość.

 

Konkurs „Płytowy Debiut 2016 Roku” to artystyczna inicjatywa Dolnośląskiego Portalu Kulturalnego „Brzmienie M” i Wydawnictwa MEDIAMA we współpracy z wieloma niezależnymi wydawnictwami i instytucjami muzycznymi. Dla Patrycji Kamoli tegoroczna jego edycja okazała się podwójnie szczęśliwa.

Cztery lata wspólnego jazzowego grania, kilkadziesiąt koncertów rocznie i promocja w strefie niezależnej albumu „Czekając na miłość”, zaowocowały złotą płytą za „Płytowy Debiut 2016 Roku” dla Patrycji Kamoli.

- Jest to dla całego naszego zespołu ogromne wyróżnienie, na które wspólnie pracujemy od ponad czterech lat - mówi Patrycja Kamola.

- Czasami mam wrażenie, że czuwa nad nami jakaś opatrzność, ponieważ swój pierwszy wspólny koncert zagraliśmy w 2013 roku w Auli Papieskiej Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Od tego momentu kroczymy nieprzerwanie ścieżką, ja to nazywam „jazzu z ludzką twarzą”. Nasza muzyka jest melodyjna i podawana słuchaczom w przystępnej formie, a zespół Patrycja Kamola Project, to oprócz mnie znakomici polscy muzycy jazzowi: Jarosław Dąbrowski - saksofon, Łukasz Kłos - trąbka i Paweł Lenar – fortepian, Janusz Lewandowski - kontrabas i Jarosław Marszałek - perkusja. W ostatnią sobotę w Klubie Muzycznym A'propos w Wałbrzychu otrzymaliśmy dwie nagrody, za pierwsze miejsce w kategorii jazz, folk, etno i poezja oraz „Złotą Płytę” otrzymaną za sprzedaż albumu „Czekając na miłość”.


Organizatorzy konkursu ,w drodze eliminacji zaprosili do jego udziału najlepsze zespoły debiutujące płytowo w ubiegłym roku na niezależnej scenie dolnośląskiej, opolskiej i lubuskiej. Imprezę poprowadził Dariusz Sosiński, aktor teatru w Kaliszu i znakomity oldskulowy prezenter muzyczny. Oprócz laureatów w poszczególnych kategoriach tego wieczoru, jako gość specjalny konkursu wystąpiła legendarna dolnośląska formacja The Less.


Patrycja Kamola i jej muzyczni partnerzy już pracują nad materiałem na kolejną płytę. Wspólnie wraz zespołem w przyszłym roku obchodzić będzie również mały jubileusz pięciolecia istnienia formacji Patrycja Kamola Project. Większy, bo dziesięć lat przygody na scenie wokalnej, obchodzić będzie wokalistka. Jak zapowiada Patrycja, przygotowują dla słuchaczy wiele atrakcyjnych niespodzianek muzycznych.

 

Patrycja Kamola otrzymała w tym roku stypendium naukowe ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce oraz dodatkową działalność studencką.

 

Źródło:: http://kulturalia.lca.pl/legnica

 

 

 

Pati -Plytowy Debiut 2016 Roku 11.jpg Pati -Plytowy Debiut 2016 Roku 17.jpg Pati -Plytowy Debiut 2016 Roku 18.jpg
Pati -Plytowy Debiut 2016 Roku 2.jpg Pati -Plytowy Debiut 2016 Roku 3.jpg Pati -Plytowy Debiut 2016 Roku 9.jpg

fot. Kuba Żarkowski

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT