Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Koncert muzyki kameralnej Inklinacje, refleksje, niedopowiedzenia

 

8 listopada 2018 r.

 

Plakat2.jpg

Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego serdecznie zaprasza na koncert poświęcony twórczości współczesnych kompozytorów, reprezentujących trzy ośrodki Ziem Zachodnich: Zieloną Górę, Poznań i Szczecin. Autorzy kompozycji są wykładowcami Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie.


Koncert wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasze wydarzenie zostało również zgłoszone do rządowego Programu Wieloletniego „Niepodległa” i uzyskało aprobatę Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej. Prezentując najnowszą twórczość, chcemy przedstawić współczesne i aktualne oblicze naszego kraju. Program koncertu obejmuje utwory kameralne, powstałe na przestrzeni ostatnich 9 lat. Dwa z nich, autorstwa kompozytorów zielonogórskich (Juliusza Karcza i Katarzyny Kwiecień-Długosz), zostały napisane specjalnie na tę okazję. Ponadto w programie znajdą się kompozycje Artura Cieślaka, Artura Kroschela, Zbigniewa Kozuba i Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej.


Koncert jest owocem współpracy Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego z Katedrą Kompozycji Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Program zostanie zaprezentowany dwukrotnie: w Poznaniu (22.11.2018) i w Zielonej Górze (27.11.2018).


Wykonawcą koncertu będzie Sepia Ensemble w składzie: Paulina Graś-Łukaszewska – flet, Anna Szmatoła – wiolonczela, Ostap Manko – skrzypce, Wojciech Jeliński – puzon, Jakub Czerski – fortepian.


Sepia Ensemble – zespół muzyki współczesnej związany z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W skład zespołu wchodzi dwunastu muzyków, którzy wykonują współczesny repertuar na rozmaite obsady. Zespół występował na koncertach i festiwalach muzyki współczesnej w Polsce, Estonii, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Austrii, Iranie i Chinach.


Koncert poprowadzi Żaneta Kicińska, teoretyk muzyki i wykładowczyni w Instytucie Muzyki.


Koncert odbędzie się 27 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej (Plac Powstańców Wielkopolskich 10, Zielona Góra). Wstęp wolny.
 

Serdecznie zapraszamy!

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT