Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Konkurs fotograficzny Komisji Europejskiej dla studentów i pracowników z Erasmusowych pobytów zagranicznych

 

 

20 grudnia 2019 r.

 

 

 

Erasmus foto.jpeg

Komisja Europejska ogłosiła konkurs dla studentów i pracowników – pasjonatów fotografii, którzy udokumentowali zdjęciami swoje Erasmusowe pobyty zagraniczne.

 

Od chwili swego powstania w roku 1987, program Erasmus+ umożliwiał mobilność stale wzrastającej liczbie uczestników, promując ich umiejętności i szerokie horyzonty. Liczba studentów i uczniów, którzy skorzystali z Erasmusa osiągnęła 10 milionów i stale wzrasta! Aby uczcić ten kamień milowy i podkreślić niewiarygodny sukces trwającego od ponad 30 lat programu, zespół Erasmus+ z wielką przyjemnością ogłasza rozpoczęcie konkursu fotograficznego.

 

Dzięki niemu, Erasmus+ pragnie uczcić ponad 10 milionów uczestników,  zwracając się ku przeszłości i próbując udokumentować rzeczywistą zmianę, która nastąpiła od czasu zapoczątkowania programu. Byli uczestnicy z dowolnego sektora i akcji programu Erasmus+, którzy byliby zainteresowani wzięciem udziału w konkursie, proszeni są o wybranie i umieszczenie na wskazanej przez organizatora stronie jednego zdjęcia wraz z towarzyszącym mu krótkim tekstem do 13 stycznia 2020 roku, opisującego w najbardziej przekonywający sposób ich doświadczenia i wpływ, jaki program wywarł na ich życie.

 

Uczestnicy poprzednich programów Erasmus+ (Comenius, Leonardo Da Vinci, Grundtvig, Youth in Action etc.) są również zaproszeni do udziału, co pomoże nam opowiedzieć tak długą, bo rozpoczętą w roku 1987 historię!

 

Wybrane zdjęcia i ich opisy posłużą to stworzenia kompilacji, która zostanie zaprezentowana na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli podczas uroczystości w dniach 28-29 stycznia 2020 roku.

 

Prace można nadsyłać do 13 stycznia 2020 r. poprzez stronę::

 

Jury konkursu oceniać będzie fotografię i towarzyszący jej krótki opis historii uwieńczonej na zdjęciu.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT