Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Konkurs na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące diagnostyki i leczenia chorób neurodegeneracyjnych

3 lutego 2020 r.

NCN_poziom dobre.jpg

Narodowe Centrum Nauki informuje o nowym konkursie sieci JPND (EU Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research) na międzynarodowe projekty badawcze, który dotyczy badań nad wytworzeniem lub ulepszeniem technologii obrazowania i stymulacji mózgu w diagnostyce i leczeniu chorób neurodegeneracyjnych. NCN bierze udział w organizacji tego konkursu, a wnioski (pre-proposals) można składać do 3 marca 2020 roku.


Do konkursu mogą przystąpić konsorcja złożone z przynajmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie. Uczestników konkursu obowiązują krajowe wymogi formalne określone przez organizacje finansujące, które uczestniczą w konkursie.

 

Kraje biorące udział w konkursie to: Australia, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Włochy.

 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie NCN: https://www.ncn.gov.pl/wspolpraca-zagraniczna/wspolpraca-wielostronna/konkurs-jpnd/ogloszenie-jpnd2020   oraz sieci JPND:  https://www.neurodegenerationresearch.eu/initiatives/annual-calls-for-proposals/jpnd-open-call-2020/open-calls/.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT