Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Konkurs Wiedzy o Mediach – II etap już niebawem

5 grudnia 2014 r.
 

Konkurs Wiedzy o Mediach to  wspólna inicjatywa kilkunastu ośrodków uniwersyteckich kształcących w zakresie dziennikarstwa. Organizatorzy, w tym Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, nagrodzą młodych pasjonatów dziennikarstwa indeksami na studia. Udział w konkursie biorą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba było napisać esej, nagrać film lub stworzyć fotoreportaż.Do I etapu w okręgu lubuskim zgłosiło się 39 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Nadesłane prace zostały ocenione przez członków Komitetu Okręgowego. Do kolejnego etapu zakwalifikowano 23 osoby.

Najlepsze prace uczestników Konkursu Wiedzy o Mediach zostaną opublikowane w Gazecie Studenckiej UZetka, w styczniowym numerze. Laureaci otrzymają także nagrody książkowe.

 

II etap Konkursu Wiedzy o Mediach odbędzie się 12 grudnia 2014 roku (zmiana terminiu!!!) w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego, który jest organizatorem okręgowych zmagań konkursowych. Uczestników zapraszamy na godzinę 11.00 do auli w Bibliotece UZ przy al. Wojska Polskiego 71 w Zielonej Górze.

 

W godz. od 11.00 do 12.30 uczestnicy konkursu będą pisać testu z wiedzy o mediach. Natomiast po nim  (godz. 12.30 – 13.30) będą zwiedzać Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego i wysłuchają prelekcji o bibliotecznych źródłach informacji. Ogłoszenie wyników testu nastąpi o godz. 14.30, w sali 108 (I piętro budynku A-20)

 

Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają – często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, współczesnej strukturze i mechanizmach działania. Organizatorzy Konkursu pragną wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Celem konkursu Wiedzy o Mediach jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej.

 

Więcej na stronie::

 

Konkurs wiedzy o mediach1.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT