Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Konsultacje prac oraz kursy malarstwa i rysunku


Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego organizuje bezpłatne konsultacje i korekty prac dla kandydatów na studia, a dla chętnych (odpłatnie) kursy malarstwa i rysunku.

 

Bezpłatne konsultacje i korekty prac

 

Wydział Artystyczny (Instytut Sztuk Wizualnych) Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza kandydatów na studia z zakresu sztuk plastycznych do skorzystania z bezpłatnych konsultacji prac plastycznych - malarskich i rysunkowych.
Konsultacje odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i w piątki w godz. 11.00-13.00.

Informacja w sekretariacie pok. 104 w godz. 11.00 - 13.00 przy ul. Wiśniowej 10 w Zielonej Górze.
Koordynatorem jest dr hab. Magdalena Gryska, prof. UZ.

 

Kursy malarstwa i rysunku

 

Wydział Artystyczny w Uniwersytecie Zielonogórskim organizuje kursy przygotowawcze w zakresie malarstwa i rysunku. Oferta przeznaczona jest dla absolwentów szkół średnich ubiegających się o przyjęcie na studia wyższe, artystyczne: Akademie Sztuk Pięknych, uniwersyteckie wydziały artystyczne oraz pedagogiczne na kierunki: GRAFIKA, MALARSTWO, EDUKACJA ARTYSTYCZNA, RZEŹBA, ARCHITEKTURA WNĘTRZ, WZORNICTWO, ARCHITEKTURA I URBANISTYKA, MULTIMEDIA, ale także dla osób pragnących rozwijać swoje predyspozycje artystyczne.

Zajęcia prowadzone są w kilkuosobowych grupach przez artystów, pracowników Wydziału Artystycznego, Uniwersytetu Zielonogórskiego. Program opiera się przede wszystkim na indywidualnym podejściu do możliwości, predyspozycji i zainteresowań słuchaczy.

 

Początek kursu:
7 marca 2014 r. godz.16.00

Zajęcia:
Program opiera się o następujące przedmioty: malarstwo i rysunek. Zajęcia z malarstwa pozwalają na zapoznanie się z podstawowymi technikami malarstwa sztalugowego. Słuchacze poszerzają swoją wiedzę na temat klasycznie rozumianego rysunku, znajomość proporcji, światłocień, rysunek autonomiczny, użytkowy, ilustracyjny i komiksowy itp.


Ćwiczenia z rysunku obejmują:
Studium martwej natury, przedmiotu, wnętrza, architektury i detali architektonicznych.
Rysunek perspektywiczny figur płaskich, brył graniastych oraz brył obrotowych.


Ćwiczenia z malarstwa obejmują:
Studium martwej natury, szkice kolorystyczne, kompozycje tematyczna (barwa, kolor, przestrzeń i kompozycja malarska)
Kurs obejmuje 48 godzin lekcyjnych:
Kurs przewiduje 32 godzin rysunku i 16 godzin malarstwa.

Baza dydaktyczna
Sprzęt i pracownie plastyczne Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, sztalugi, deski do rysowania, rekwizyty, martwe natury itp.
Materiały:
Należy przynieść ze sobą kartony/brystole o wymiarach 100x70 cm, kartki A4, ołówki miękkie i twarde, gumki do ścierania, farby wodne (akryle, tempery) i pędzle.

Dodatkowe konsultacje:

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, godz. 12.00, Wydział Artystyczny, ul. Wiśniowa 10, pracownia 207;
Opłata za kurs - 600 zł (za cały kurs).

Zapisy - Instytut Sztuk Wizualnych, Wydział Artystyczny UZ, pok. 102, ul Wiśniowa 10, Zielona Góra, w godz. 8.00-15.00, tel. 068 3282967,

Opiekun kursu:

Aktualne informacje na stronie::


Zajęcia - Wydział Artystyczny, ul. Wiśniowa 10, Zielona Góra, warunkiem przystąpienia do zajęć jest okazanie potwierdzenia wpłaty za miesiąc.

 

Ulotka_4_kursy.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT