Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Na UZ rusza kolejna edycja kursu języka polskiego dla cudzoziemców

 

22 stycznia 2021 r.

 

Kurs j.polskiego dla cudzoziemców.JPG

W sobotę, 23 stycznia br. na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpocznie się kolejna edycja zajęć stacjonarnego kursu języka polskiego dla cudzoziemców, w ramach projektu unijnego Słucham, rozumiem, działam. Poszerzanie kompetencji językowych cudzoziemców w celu zapobiegania alienacji społeczno-zawodowej.


Kurs jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Zajęcia odbywają się w Instytucie Filologii Polskiej we współpracy z Zielonogórskim Towarzystwem Edukacyjnym "Civilitas" od 1.01.2019 r. do 30.12.2021 r.


Dla potrzeb tych działań na Uniwersytecie Zielonogórskim powstało nowoczesne laboratorium językowe, wyposażone w profesjonalny sprzęt do nauczania języków obcych oraz materiały dydaktyczne, tworzone z myślą o dorosłych cudzoziemcach, chętnych do nauczenia się języka polskiego.
 

Dzięki unijnemu projektowi od 2019 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim istnieje możliwość bezpłatnej nauki języka polskiego dla 55 osób rocznie. W tym roku oferta będzie obejmować kursy języka polskiego dla cudzoziemców i szkolenia z praw człowieka dla 5 grup, w skład których wejdzie po 11 osób. Każda z tych grup będzie miała 60 godzin kursu języka polskiego jako obcego oraz 8 godzin zajęć z praw człowieka.


Szczegółowe informacje na temat tego projektu dostępne są na stronie www.polski.wh.uz.zgora.pl. Zajęcia odbywać się będą w Laboratorium Językowym w Collegium Neofilologicum Uniwersytetu Zielonogórskiego w soboty i niedziele. Rekrutacja do pierwszych trzech grup z racji bardzo dużego zainteresowania jest już zamknięta. Nowe grupy będą tworzone w maju 2021 r.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT