Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Marek Lemański – dyrektor KU AZS UZ w Zarządzie Głównym AZS.

marek_lemanski.jpg

Fot. archiwum prywatne

20 czerwca 2018 r.

 

 

Miło nam poinformować, że w ostatnią sobotę, to jest 16 czerwca podczas XVII Zjazdu AZS Marek Lemański – dyrektor Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego został wybrany na członka Zarządu Głównego AZS na lata 2018-2020.

 


Marek Lemański – psycholog, trener, mediator, wykładowca. Od 2004 roku związany z zielonogórskim AZS-em. Jako psycholog opiekował się drużyną piłkarzy ręcznych KS AZS Zielona Góra. W 2005 r. założył kobiecą drużynę piłki nożnej, z którą w 2008 roku wywalczył awans do pierwszej ligi. W 2010 r. otrzymał nominację na psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a rok później został psychologiem i drugim trenerem kadry narodowej w piłce nożnej kobiet. Jednocześnie od 2009 r. pełnił funkcję wiceprezesa KS AZS Zielona Góra, a od 2011 r. do chwili obecnej dyrektora KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego i sekretarza Lubuskiej Organizacji Środowiskowej AZS.

 


Organizator wielu imprez sportowych o charakterze międzynarodowym i ogólnopolskim, szef polskiej ekipy na Akademickich Mistrzostwach Świata w jeździectwie w Szwecji i Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu w Turcji.

 


Syn Bartosz jest członkiem kadry narodowej w strzelectwie sportowym.

 

 

W chwili trwających Mistrzostw Świata w piłce nożnej ciekawostką jest fakt, iż w 2002 r. M. Lemański  został zwycięzcą konkursu ogólnopolskiego wydania Gazety Wyborczej. Wzięło w nim udział 35 000 uczestników, a ich zadaniem było najlepsze typowanie wyników spotkań piłkarskich Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii.

 

 

Serdecznie gratulujemy wyboru.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT