Materia gestu – wystawa Anny Kodź w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki

22 stycznia 2015 r.

 

Zapraszamy na otwarcie wystawy Anny Kodź, reprezentującej wrocławskie środowisko artystyczne. Autorka zaprezentuje prace z cyklu „Materia gestu”. Wystawie będzie towarzyszył wykład.

 

Wernisaż odbędzie się w piątek, 23 stycznia, o godz. 11.00 w Galerii Grafiki Biblioteki Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wiśniowej 10

 

Anna Kodź urodziła się w 1987 r. w Skwierzynie. W latach 2006-2009 studiowała malarstwo w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2009 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa dr. hab. Jarosława Łukasika. Od 2009 r. studiowała  na kierunku grafika na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z grafiki warsztatowej uzyskała w pracowni dr hab. Małgorzaty Warlikowskiej, prof. ASP oraz dyplom z projektowania graficznego w pracowni prof. Eugeniusza Smolińskiego. Obecnie jest asystentem w Pracowni Ekspansji Graficznej dr hab. Małgorzaty Warlikowskiej, prof. ASP. Zajmuje się grafiką artystyczną i projektową.

Nagrody i wyróżnienia: 

2010 – III Ogólnopolski Konkurs Grafiki im. Ludwiga Meidnera – wyróżnienie honorowe;

2011 – zwycięstwo w konkursie na plakat 20. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej SREBRO.

 

 

plakat zielona.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT