A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Medal na siatkarskich AMP dla drużyny Uniwersytetu Zielonogórskiego

5 maja 2015 r.

Reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego zajęli 5 miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz zdobyli brązowy medal w kategorii Uniwersytetów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej, które odbyły się w dniach 1-3 maja 2015 r.

Zespół występował w składzie: Wiktor Zasowski, Maciej Baumgarten, Roman Kaczurowski, Przemysław Kępski, Błażej Szymeczko, Robert Bitner, Maciej Januszewski, Mateusz Ruciński, Jakub Rygier, Grzegorz Strykowski, Dawid Witkiewicz.

W całym turnieju zielonogórscy akademicy przegrali jedynie dwa mecze z AHG Kraków i PWSZ Nysą, zespołami które spotkały sie w finale. Obie ekipy na co dzień występują w rozgrywkach 1 ligi mężczyzn. Poniżej poszczególne wyniki:

Faza grupowa:

Uniwersytet Zielonogórski - AGH Kraków 1-2 Uniwersytet Zielonogórski - Politechnika Gdańska 2-0 Uniwersytet Zielonogórski - Uniwersytet Warmińsko- Mazurski Olsztyn 2-0

1/4 Turnieju:

Uniwersytet Zielonogórski - PWSZ Nysa 1-2 Mecze o miejsca 5-8:
Uniwersytet Zielonogórski - AWF Biała Podlaska 2-0 Uniwersytet Zielonogórski - Wyższa Szkoła Menadżerska Warszawa 2-1