Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Mela Koteluk i Odkrywcy Sukcesów świętowali!

27 czerca 2016 r.

 

logo-akademia-przyszlosci.jpg

„Nauczyłem się zwyciężać z lenistwem i ze złem” / „Nauczyłam się języka włoskiego” / „Dostałam najlepszą Tutorkę” - oto kilka spośród prawie 1500 sukcesów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.


Zielonogórska AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI oraz Mela Koteluk podsumowali 13 edycję swojej działalności na Gali Sukcesów. Wydarzenie miało miejsce w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.


Wolontariusze, w dużej mierze studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, przygotowali materiał filmowy zawierający zdjęcia i urywki najwspanialszych momentów tej edycji. Nie zabrakło motywu przewodniego, czyli żurawich origami złożonych podczas poprzedniego spotkania z wokalistką. Wspólnie przygotowane prace zostały zawieszone nad Planetą Sukcesów. Każde Dziecko i Wolontariusz uroczyście odebrali upominki, dyplomy oraz medale Odkrywców Sukcesów. Ponadto, członkowie Akademii otrzymali flagi, na której każdy mógł zapisać swój największy tegoroczny sukces. Tym samym Planeta Sukcesu została ukoronowana ponad 100 flagami!


Gościem specjalnym była Ambasadorka zielonogórskiej Akademii, czyli Mela Koteluk. Piosenkarka urzekła wszystkich swoją obecnością zapraszając do wspólnego zaśpiewania Żurawich Origami. Artystka dziękowała za wspaniale spędzony czas podczas ubiegłego wydarzenia i gratulowała wszystkim zebranym osiągnięć. Wokalistka pozytywnie naładowała energią Wolontariuszy i Dzieci na nadchodzące wakacje. Podzieliła się również swoimi pomysłami i planami związanymi z Akademią. Aż chce się wziąć udział w kolejnej edycji.


Wydarzenie zostało zwieńczone przepysznym tortem z logo Akademii, watą cukrową i wspólnymi przedwakacyjnymi rozmowami. Nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów na twarzy oraz pytań związanych z rekrutacją na kolejną edycję J


Akademia Przyszłości - to ogólnopolski program, który dzięki unikalnej metodologii - Systemowi Motywatorów Zmiany przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Akademia Przyszłości powstała w 2003 roku z inicjatywy księdza Jacka WIOSNY Stryczka i jest siostrzanym projektem SZLACHETNEJ PACZKI. Kiedy wolontariusze odwiedzali rodziny w potrzebie, dostrzegli, że dzieci potrzebują nie tylko materialnej pomocy, ale przede wszystkim wyprowadzenia ich z błędnego przeświadczenia, że do niczego się nie nadają. Akademia sprawia, że dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, mogą poczuć się wyjątkowe. Stają się czyimś oczkiem w głowie. To uczucie przeprowadza je do lepszego życia. Dzięki całorocznej pracy z tutorem- wolontariuszem, Akademia zapewnia mądrą pomoc swoim podopiecznym. W Akademii dziecko jest najważniejsze.

 

 

AP16-78.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT