Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Śmiałkowie ze stowarzyszenia „Z indexem w podróży” wyruszą w wyprawę dookoła świata

19 maja 2015 r.


Już za 10 dni (29 maja br.), 8 śmiałków ze stowarzyszenia Z indexem w podróży wyruszy w planowaną od 2 lat podróż dookoła świata. Przejadą 100 tys. kilometrów swoim wysłużonym, „ogórkiem”. Podróż będzie trwała  18 miesięcy i będzie wiodła przez  4 kontynenty. Śmiałkowie wyruszą z Zielonej Góry przez kraje Unii Europejskiej do Turcji, następnie do Rosji i Mongolii, aż do Władywostoku. Tam bus popłynie do USA, a ekipa w tym czasie odwiedzi południe Azji. Po każdym kontynencie następować będzie wymiana  dwóch członków ekipy.

 

Podróżnicy przemierzą w sumie 4 kontynenty, kilkadziesiąt państw, pokonają dwie przeprawy kontynentalne i  1 przeprawę promową.

 

Przez cały czas trwania podróży stałą ekipę tworzyć będą 3 osoby, a kolejne będą podróżować przez rok i przez 6 m-cy. W busie podróżować będzie na stałe od 4 do 5 osób, w zależności  od etapu. W Polsce nad bezpieczeństwem ekipy i logistyką podróży czuwać będzie kolejnych 5 osób.

 

Jak mówi Mariusz Malinowski - jeden z organizatorów i zarazem uczestnik wyprawy do podróży dookoła świta przygotowywaliśmy się prawie dwa lata. Musieliśmy zadbać o prawie wszystkie detale. Przygotować przeprawy kontenerowe, busa sprzęt i akcesoria. Wszystko jest już gotowe.  Nasza podróż jest ogromnym przedsięwzięciem i wielkim wyzwaniem. Jednak myślę, że wszystko powinno się udać. Coraz więcej osób wierzy w powodzenie wyprawy. Sam Rafał Sonik wspiera wyprawę. (Rafał Sonik – pierwszy Polak, który zwyciężył rajd Dakar – przyp. red.). Jest to dla  nas bardzo ważne. Każdy z nas marzył o tym, by postawić wszystko na jedną kartę. To jest właśnie ta szansa, którą chcemy wykorzystać.

Jak przyznają podróżnicy, mają dużo obaw, ale sobie z nimi radzą. Boją się tak naprawdę o czynnik ludzki – czy dadzą radę. Ale są dobrej myśli.

My życzymy im powodzenia i szczęśliwego powrotu do domu.

 

index3.jpg index4.jpg index1.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT