Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Między bestialstwem a heroizmem - międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa

22 września 2022 r.

logo UZ pion - RGB kwadrat.jpg

 

International Interdisciplinary Scientific Conference

 

Between bestiality and heroism - human, society, culture and technology in the face of challenges and threats of war

Zielona Góra

23-24 września 2022 r.

 

Międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa Między bestialstwem a heroizmem – człowiek, społeczeństwo, kultura i technologia w obliczu wyzwań i zagrożeń wojny gromadzi wokół siebie badaczy z różnych dziedzin humanistycznych i nauk pokrewnych. Wśród 70 uczestników dwudniowych obrad jest wielu wybitnych naukowców, w tym kilkunastu przedstawicieli Akademii Nauk. W obradach weźmie udział między innymi Profesor Victor Sydorenko, Prezes Narodowej Akademii Sztuki Ukrainy, Dyrektor Instytutu Badań nad Sztuką Współczesną Narodowej Akademii Sztuki Ukrainy. Mowę powitalną wygłosi prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą dr hab. inż. Marcin Mrugalski, prof. UZ.


Organizatorem konferencji jest Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Katedra Filologii Polskiej w Instytucie Filologicznym Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki, natomiast instytucjami współpracującymi są: Narodowa Akademia Sztuki Ukrainy (MARI), Instytut Badawczy Sztuki Nowoczesnej Narodowej Akademii Sztuki Ukrainy (MARI) oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Studiów Humanistycznych (Zielona Góra-Kijów).


Głównym celem konferencji jest przedstawienie problematyki współczesnej wojny w rozmaitych kontekstach. Uczestnicy konferencji zmierzą się z podstawowym pytaniem dlaczego i z jakim skutkiem wojna rodzi bestialstwo i heroizm oraz co z tych dwóch antagonistycznych postaw pozostaje na stałe w walczących.

 

Konferencja zostanie przeprowadzona w trybie hybrydowym z połączeniem z Kijowem.  Sesje stacjonarne odbędą się na Kampusie B, w budynku Neofilologicum, w sali J. Początek o godz. 10.00.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT