Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Międzynarodowa współpraca Wydziału Prawa i Administracji UZ z Gruzją i Azerbejdżanem

5 maja 2017 r.

 

Baku wyklad ok..jpg

 

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego nawiązał współpracę z Uniwersytetami w stolicy Gruzji – Tibilisi oraz w stolicy Azerbejdżanu – Baku. Współpraca zainicjował prof. Arkadiusz Wudarski, który na Wydziale Prawa w Tibilisi wygłosił wykład dotyczący granic harmonizacji prawa prywatnego w Unii Europejskiej oraz potrzeby wprowadzenia europejskiego kodeksu cywilnego. Wykład na Uniwersytecie w Baku dotyczył natomiast europejskiej komparatystyki prawa rodzinnego i koncentrował się nad zmianami zachodzącymi w tej dziedzinie prawa w Europie w wyniku zmian społecznych, w szczególności migracji ludności. Podczas pobytu odbyły się oficjalne spotkania z władzami wydziałów podczas których omówiono możliwości współpracy naukowej i wymiany studenckiej. Wyjazd odbył się w ramach grantu Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD).

 

Prof. Wudarski w tym roku akademickim dzielił się wynikami swoich badań naukowych również podczas wykładów na Uniwersytecie w Zürichu oraz Bernie, a w maju br. będzie prowadził seminarium dotyczące prawa spadkowego na Uniwersytecie w Wiedniu.

 

Kierowana przez prof. Wudarskiego Katedra Prawa Cywilnego, Postępowania Cywilnego oraz Komparatystyki Prawa Prywatnego prowadzi szeroką współpracę międzynarodową. W murach naszego uniwersytetu na zaproszenie Katedry gościli w ostatnim czasie renomowani naukowcy z Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Chorwacji. Byli wśród nich między innymi profesorowie: Peter Mankowski (Hamburg), Stephan Wolf (Bern), Tatjana Josipovic (Zagrzeb), a także Martin Menner (Berlin) oraz Romana Cierpial (Wiedeń), która jako visitig professor prowadziła szkołę austriackiego prawa cywilnego.

 

 

 

Dr Paweł Sikora
Wydział Prawa i Administracji UZ


 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT