Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Na WBAIŚ UZ budowano z piernika!

7 grudnia 2022 r.

 

IMG_8928.JPG

Organizatorzy i uczestnicy konkursu na najlepszą budowlę z piernika organizowanego przez dziekana WBAIŚ; fot. A. Kucharczyk-Biedniak

6 grudnia, w Mikołajki w godzinach 9:00 - 11:00 odbyła się IV edycja konkursu na najlepszą budowlę z piernika organizowanego przez dziekana Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.


Do zawodów stanęli studenci z kierunków: budownictwo, architektura, geoinformatyka i techniki satelitarne oraz inżynierii środowiska – łącznie w konkursie uczestniczyło 14 trzyosobowych drużyn. Nowością w tym roku była możliwość wzięcia udziału w konkursie uczniów z zaprzyjaźnionych i współpracujących z WBAIS szkół średnich i techników, którzy w murach swoich macierzystych szkół wznosili słodkie konstrukcje. Poza studentami naszego Wydziału w zawodach o miano najlepszej budowli stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania (6 drużyn) i Zespołu Szkół z Drezdenka (3 drużyny).


Zespół sędziowski pod przewodnictwem dziekan Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UZ dr hab. inż. Anny Bazan - Krzywoszańskiej, prof. UZ i udziałem prorektor Uniwersytetu Zielonogórskiego dr hab. inż. Marii Mrówczyńskiej, dr inż. Elżbiety Grochowskiej, dr inż. Krystyny Urbańskiej, dr inż. Ewy Wojnickiej, dr inż. Bartosza Michalaka i mgr inż. Anny Kucharczyk-Biedniak z Instytutu Budownictwa, dr hab. inż. arch. Marty Skiby, prof. UZ i dr inż. arch. Alicji Maciejko z Instytutu Architektury i Urbanistyki,
dr inż. Marzeny Jasiewicz z Instytutu Inżynierii Środowiska oraz dr inż. Michała Doligalskiego z Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ, jako przedstawiciela wydziału współtworzącego kierunek geoinformatyka i techniki satelitarne,  nagrodził następujące zespoły:

 

1. miejsce:

Aleksandra Walenciak, Oliwia Mohuczy-Wachowskiej i Agnieszka Kowalczyk z kierunku budownictwo za piernikowy budynek wiatraku,


2. miejsce:

Wiktoria Świderska i Joanny Bałutz, reprezentujących kierunek geoinformatyka i techniki satelitarne za budowlę karuzeli,
 

3. miejsce:

Diana Frydryszak, Natasza Orczyk i Marika Huderek za dom z piernika inspirowany filmem animowanym „Odlot” z kierunku architektura.

 

Zawodom gościnnie przyglądała się i kibicowała dr hab. Maria Przybylska, prof. UZ, reprezentująca Wydział Fizyki i Astronomii UZ, współtworzący kierunek geoinformatyka i techniki satelitarne.


Wygrane drużyny oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwaw konkursie oraz nagrody rzeczowe.


Zwycięzcom gratulujemy niecodziennych pomysłów, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy już dzisiaj do uczestnictwa w V edycji konkursu!!!

 

1 miejsce.JPG 2 miejsce.JPG 3 miejsce.JPG
1. miejsce: Aleksandra Walenciak, Oliwia Mohuczy-Wachowskiej i Agnieszka Kowalczyk z kierunku budownictwo za piernikowy budynek wiatraku, 2. miejsce: Wiktoria Świderska i Joanny Bałutz, reprezentujących kierunek geoinformatyka i techniki satelitarne za budowlę karuzeli, 3. miejsce Diana Frydryszak, Natasza Orczyk i Marika Huderek za dom z piernika inspirowany filmem animowanym „Odlot” z kierunku architektura.
IMG_9060.JPG IMG_8951.JPG IMG_8960.JPG IMG_8964.JPG

 fot. A. Kucharczyk-Biedniak

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT