Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nagroda dla PNT UZ sp. z o.o.

List gratulacyjny PNIR - PNT Uniwersytetu Zielonogórskiego.jpg

21 października 2016 r. 

 

 

Dzisiaj, to jest 21 października br. w w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce (województwo podkarpackie) odbywa się Forum Inteligentnego Rozwoju. To ogólnopolskie wydarzenie biznesowo-naukowo-samorządowe. Jego celem jest budowa synergii nauki z biznesem i samorządem, a także prezentacja i promocja dokonań polskich uczonych, samorządów, innowacyjnych polskich firm i innych podmiotów.

 

 

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do wzięcia udziału w wielu branżowych panelach dyskusyjnych, szkoleniach i prezentacjach. Do dyskusji panelowych zostali zaproszeni między innymi przedstawiciele Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, instytucji pośredniczących w przekazywaniu pieniędzy unijnych, a także eksperci d.s. gospodarki, prawa i środków europejskich.

 

 

Dziś wieczorem  podczas forum zostaną wręczone polskie nagrody inteligentnego rozwoju 2016. To ogólnopolskie wyróżnienia doceniające samorządy, podległe im spółki oraz przedsiębiorstwa, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania, przykładają się do zrównoważonego rozwoju. Drugą grupą laureatów są uczelnie, jednostki naukowe, ośrodki, instytucje i przedsiębiorstwa realizujące innowacyjne projekty.

 

Wśród laureatów znalazł się Park Naukowo – Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, sp. z o.o. PNT UZ sp. z o.o. otrzymał nagrodę za komercjalizację badań naukowych, transfer wiedzy do przemysłu oraz tworzenie nowych rozwiązań technologicznych na potrzeby sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Nagrodę odbierze prezes Zarządu PNT UZ sp. z o.o. dr inż. Roman Kielec.

 

(informację podajemy za http://www.ircentrum.pl

 

 

 

*                      *                        *

 

 

Dzisiaj, to jest 25 października 2016 r. dyrektor PNT UZ sp. z o.o. dr inż. Roman Kielec zaprezentował rektorowi UZ prof. Tadeuszowi Kuczyńskiemu oraz prorektorowi d/s  rozwoju dr hab. inż. Andrzejowi Pieczyńskiemu, prof. UZ polską nagrodę inteligentnego rozwoju 2016, którą odebrał w ubiegły piątek (21 bm.) w Jesionce. Przypomnijmy, że Park Naukowo – Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, sp. z o.o. otrzymał tę nagrodę za komercjalizację badań naukowych, transfer wiedzy do przemysłu oraz tworzenie nowych rozwiązań technologicznych na potrzeby sektora małych i średnich przedsiębiorstw. 

 

 

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

 

 

nagroda inteligentnego rozwoju u Rektora .JPG nagroda inteligentnego rozwoju.JPG
Fot. Lucyna Andrzejewska
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT