Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nowy, wyższy Impact Factor AMCS!

AMCS_logo_.jpg

3 lipca 2018 r.

 

 

Miło nam poinformować, iż czasopismo International Journal of Applied Mathematics and Computer Science (AMCS) – http://www.amcs.uz.zgora.plindeksowane m.in. w bazie Clarivate Analytics uzyskało właśnie za 2017 r. swój kolejny Impact Factor (wskaźnik cytowań – dopisek mój, et), wynoszący tym razem 1.694, oraz 5-letni Impact Factor  o wartości 1.712. Czasopismo funkcjonuje na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego od 1991 r. (od 1993 r. jest wydawane w języku angielskim jako kwartalnik międzynarodowy).

 


Twórcą i redaktorem naczelnym AMCS jest prof. Józef Korbicz, a jego zastępcą – prof. Dariusz Uciński. Radę programową (59 osób) tworzą cenieni naukowcy, w większości (60 proc.) z uznanych zagranicznych ośrodków naukowych Europy, USA, Kanady, Chin czy Japonii. W ostatnich latach liczba nadesłanych prac w każdym roku wynosi około 800, a poziom ich odrzucenia po wstępnej ocenie zgłoszeń i minimum 3 recenzjach opracowanych przez naukowców z całego świata wynosi ok. 90 proc. W każdym numerze publikuje się średnio około 15 prac – przykładowo w latach 2015-2016 opublikowano 134 artykuły, w tym 57 proc. to prace autorów zagranicznych, 38 proc. – autorów krajowych, a pozostałe 5 proc. to prace wspólne autorów polskich i obcokrajowców.

 


Od 2007 r. realizowana jest współpraca z międzynarodowym wydawnictwem czasopism elektronicznych De Gruyter, dzięki czemu dostęp do publikacji w formule Open Access jest bardzo szeroki, m.in. poprzez platformę Sciendo. Kwartalnik AMCS jest indeksowany przez kilkadziesiąt baz. 25-letnie istnienie AMCS na międzynarodowym rynku czasopism naukowych potwierdza jego stabilną pozycję i stanowi bardzo dobrą promocję  polskiej nauki na świecie w zakresie automatyki, robotyki, informatyki i matematyki stosowanej.

 

 

Serdecznie gratulujemy !!!

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT