Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Otwarcie trzeciego Studenckiego Klubu Informacyjno-Integracyjnego na UZ!

23 września 2020 r.

 

IMG-20200923-WA0007.jpg

Studencki Klub Informacyjno-Integracyjny (SKII), fot. K. Grabarek

Dziś na Uniwersytecie Zielonogórskim oficjalnie został otwarty kolejny Studencki Klub Informacyjno-Integracyjny (SKII). Z powodu trudności związanych z pandemią Covid19, tempo planowanych inicjatyw się nieco opóźniło. Do tej pory na uczelni mieliśmy już dwa takie miejsca, oba na Kampusie B. Pierwsze powstało w styczniu w holu budynku głównego, a drugie w lipcu tego roku na drugim piętrze budynku przy  Instytucie  Pedagogiki.  Najnowszy Klub mieści się również w budynku głównym, przy al. Woj. Polskiego 69, tym razem w łączniku na III piętrze.


Kluby powstają w ramach studenckiej inicjatywy „Wolontariusze wolontariuszom”, której  koordynatorem jest dr hab. Inetta Nowosad, prof. UZ z Zakładu Pedagogiki Szkolnej Instytutu Pedagogiki UZ.


Jej celem jest zmiana  oblicza naszej uczelni. Studenci  chcą sprawić, by czas spędzony w murach uniwersytetu sprzyjał wzmacnianiu wspólnoty studenckiej i pozwalał im się czuć  jak domu. Studencki Klub Informacyjno-Integracyjny ma być wygodnym miejscem w otwartej przestrzeni uniwersytetu, gdzie studenci będą mogli wspólnie spędzić czas w czasie przerw między zajęciami albo po zajęciach.


Zamierzeniem inicjatorów jest otwarcie takich klubów nie tylko na Kampusie B. Zachęcają do współpracy nad rozbudową inicjatywy o Kampus A i inne budynki UZ. Uczelnia jest naszym wspólnym domem i każde miejsce jest dla nas tak samo ważne! Jeśli widzicie Państwo potrzebę powstania kolejnych takich miejsc, to zapraszamy do współpracy - mówi Katarzyna Grabarek studentka I roku studiów II st. kierunku  pedagogika.

 

Kontakt: Katarzyna Grabarek kgrabarek1998@gmail.com

 

 

 

IMG-20200923-WA0004.jpg IMG-20200923-WA0006.jpg
Studencki Klub Informacyjno-Integracyjny (SKII), fot. K. Grabarek
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT