Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Performance w Bibliotece Uniwersyteckiej

27 listopada 2014 r.

 

Zapraszamy na wykład Malaryzacja, Remalaryzacja oraz performance Ciepło Zebrane, Ciepło Uwolnione Przemysława Przepióry. Odbędzie się on 4 grudnia 2014 r. (czwartek) o godz. 17.00 w auli Biblioteki Uniwersyteckiej przy al. Wojska Polskiego 71

 

Przemysław Przepióra urodził się w 1979 r. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Studiował w pracowni malarstwa prof. Leszka Knaflewskiego.  Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2007 r. Zajmuje się malarstwem, żywą rzeźbą, instalacją, obiektem i performancem.

 

Artysta brał udział w około 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

 

Przemysław Przepióra mówi o sobie: - Od 2004 r. uczęszczałem na zajęcia prof. Jana Berdyszaka, w latach 2005 -2013 brałem udział w warsztatach i seminariach organizowanych w Skokach przez Profesora Berdyszaka i jego syna prof. Marcina Berdyszaka. Spotkania te i wyjazdy przyczyniły się do mojego rozwoju artystycznego.

W moich działaniach staram się tworzyć sytuacje, w których różne dyscypliny sztuki przenikają się wzajemnie. Łączę w nich malarstwo, żywą rzeźbę, instalację a także obiekt i performance. Owo przenikanie jest zarysem, szkicem dla powstającego obrazu.

Jest to wprowadzenie do tego co może się zdarzyć, lecz nie musi. Obraz powstaje w ruchu, każdy gest powoduje zmiany, a każda decyzja go rozwija. Jedna myśl ma wiele rozwiązań, a możliwe obrazy powstają z tych, które są „obok”. Cykl tych obrazów nazywam Ciepło Zebrane, Ciepło Uwolnione.

 

 

POPRAWIONY Plakat 2.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT