Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

„Perły Instytutu Muzyki” – koncert, na którym musisz być!

plakat koncert-27.05.2015.jpg

 

 

19 maja 2015 r.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert „Perły Instytutu Muzyki”, który odbędzie się w środę 27 maja br.,  w auli przy ul. Podgórnej 50,  pod honorowym patronatem  JM Rektora UZ  prof. dr. hab. inż. Tadeusza Kuczyńskiego. Początek o godz. 19.00.

 


Wystąpią w nim wyróżniający się studenci kierunków: jazz i muzyka estradowa oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Na scenie pojawią się wokaliści: Joanna Nowaczyk, Andrea Hampel, Patrycja Kamola i Joachim Ryczek, pianista jazzowy – Krzysztof Gostkowski  i gitarzysta – Szymon Chudy. 

 

 

Ci młodzi artyści, to nie tylko wykonawcy muzyki, ale kompozytorzy i aranżerowie, posługujący się własnym językiem muzycznym. Uczestniczą w różnych projektach, warsztatach i konkursach, zdobywając wiele prestiżowych nagród. Odnajdują się w różnorodnych stylach i gatunkach muzycznych. Podczas koncertu soliści wystąpią ze swoimi zespołami muzycznymi i zaprezentują zarówno "covery" w zupełnie nowych aranżacjach, jak i swoje własne kompozycje.

 


Podczas koncertu usłyszymy między innymi tak znane utwory jak: „Overjoyed” Stevie’go Wondera; „Feeling Good” – muz. i tekst Anthony Newley, Leslie Bricusse; „Moją balladę” skomponowaną przez Krzysztofa Komedę; „Najpiękniejszych” z muzyką Kuby Badacha i   tekstem Janusza Onufrowicza; „Here comes the rain again” przebój zespołu Eurythmics  (Dave Stewart i Annie Lennox) czy „Lonely Man”, skomponowany przez Szymona Chudego.

 

 

Warto dodać, że projekt „Perły Instytutu Muzyki” to nie tylko koncert, ale i studyjne nagranie płyty!

 


Koncert, którego nie wolno przegapić poprowadzi Andrzej Winiszewski. Kierownikiem artystycznym jest dr hab. Jolanta Sipowicz, prof. UZ.

 

 

Organizatorami koncerty są: Instytut Muzyki i Biuro Promocji UZ. 

 

 

Uwaga pracownicy UZ! W Dziale Socjalnym (pokój 07,  ul. Licealna 9)  można odebrać wejściówki na ten koncert.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT