Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pierwszoligowe zmagania I ligi w sezonie 2019/2020 zakończone

31 marca 2020 r.

 

azs-caly.jpg

fot. KU AZS UZ, PKM Zachód AZS UZ

16/22 planowane spotkania rozegrali w tym sezonie szczypiorniści na zapleczu PGNiG Superligi. Ze względu na aktualną sytuację, ZPRP podjął Uchwałę w sprawie zakończenia rozgrywek I ligi w sezonie 19/20, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek.


PKM Zachód AZS UZ w końcowym rezultacie zajął 9. miejsce na 12 startujących zespołów. Zespół prowadzony przez Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego zgromadził na swoim koncie 16 oczek.


Mimo zajęcia bezpiecznego miejsca, gwarantującego utrzymanie w rozgrywkach I ligi, podjęto decyzję o braku spadków do niższych klas rozgrywkowych. Do I ligi awansują natomiast najlepsze zespoły z drugoligowych rozgrywek.
 

 

 

 

W sezonie 2019/2020 PKM Zachód AZS UZ reprezentowali:
Franaszek Adrian, Gadaj Piotr, Gołębiowski Szymon, Góral Robert, Górecki Oskar, Harasymek Alan, Jasiński Jędrzej, Kaczmarek Piotr, Kiersnowski Kacper, Kociszewski Cyprian, Kurek Filip, Kwiatkowski Marek, Michalski Kacper, Mieszkian Daniel, Należyty Maciej, Pawlisz Michał, Piróg Piotr, Sikorski Bartosz, Stelmasik Grzegorz, Szarłowiczb Adam, Więdłocha Bartosz

Trenerzy: Łuczak Ireneusz, Jacykowski Łukasz

 

 

Źródło: KU AZS UZ

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT